Okulunuzda Yapılan Eğitsel, Sosyal Ve Kültürel Etkinliklerin Neler Olduğunu Öğreniniz.

Okulunuzda Yapılan Eğitsel, Sosyal Ve Kültürel Etkinliklerin Neler Olduğunu Öğreniniz. Bu Etkinliklerin Öğrencilere Ve Topluma Yaptığı Katkılarla İlgili Araştırma Yapınız.

Okulumuzda özellikle yapılan en büyük eğitsel etkinlik, dersler sırasında yapılan drama etkinlikleridir. Bu etkinlikler öğrencilerin hazırbulunuşluk seviyesini arttırarak öğrencilerin daha iyi yerlere gelmesini sağlamaktadır. Böylece çocuklar öğrenmeye daha hazır olmakta ve bahsedilen konu hakkında almaya açık olmaktadırlar. Öğrenciler yapıp tekrarladıklarının yaklaşık tamamına yakınını akıllarında tutmaktadır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Okulumuzdaki sosyal ve kültürel etkinliklerinden biri de düzenlenen gezilerdir. Öğrencilere bu etkinlikler sırasında mevcut konu hakkında birinci ağızdan yaşantı kazandırılır. Bir öğrenci gittiği yeri, burada olan olayı ya da eseri, farklı derslerdeki bağlantısını aklından kolay kolay çıkarmaz. Bu yüzden en etkili öğrenmeleri beraberinde getiren uygulamalardan biri de eğitsel olarak yapılan gezilerdir. Ancak bu gezi çalışmaları konularla bağlantılı ve zamanında yapılmalıdır.

Okulumuzdaki Yayın ve İletişim Kulübü öğrenciler için bir şiir dinletisi hazırlamaktadır. Bu etkinlik hem öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmekte hem de şiire olan bakışlarını ortaya koymaktadır. Günümüzde birçok öğrenci özellikle şiire karşı ön yargı ile yaklaşmaktadır. Ancak bu türün duyguları ifade etmeye olan katkısı kültürel bir etkinlik olan şiir dinletisi ile ortaya çıkmaktadır. Kısa süre içinde farklı öğrencilerle yapılacak olan şiir dinletisi provaları bile birçok öğrenciye şiir sevgisini aşılarken bir yandan da aidiyet duygusu kazandıracak ve sorumluluk bilincinin aşılanmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir