Okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinlikler yapılıyor?

Okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinlikler yapılıyor?

Okullar, bizim eğitim ve öğretim gördüğümüz geleceğimizin şekillendiği yerlerdir. Hayatımızın en önemi yıllarının burada geçiririz. Okullarda yapılan her türlü ders dışı etkinlik çocukken ve gençken gelişmemizi sağlar. Okullarda sınıf başkanlığından, Kızılay koluna kadar birçok eğitici kollar vardır. Bu sayede yardımlaşmayı, görev bilincini öğreniriz.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Onun dışında okullarda kulüpler dediğimiz eğitsel etkinlikler de mevcuttur. Tiyatro Kulübü, okuma kulübü, müzik kulübü gibi kulüplerde yeteneklerimize göre etkinliklerde bulunuruz. Bu da yeteneklerimizin gelişmesine neden olur. Araştırmaya yönelik ya da doğa ile yakınlaşmayı sağlayan gezi kulübü ya da izcilik kulübü de gezerek öğrenmemizi sağlar.

 

Bizlerin sosyalleşmesini sağlamak üzere müzik, resim gibi sanat kulüpleri de bulunmaktadır. Kulüpler ve sosyal etkinlikler bizi topluma kazandırma etkinlikleri olduğunu unutmamak ve katılım sağlamak gelişimimize katkı sağlayacaktır. Bende tiyatro kulübüne katıldım. Burada çeşitli piyesler ve oyunlar hazırlıyoruz. Okulumuzda, önemli günlerde hazırlanan programlarda mutlaka bizim de bir faaliyet yapmamız isteniyor. Çok keyifli ve bir o kadarda eğitici olan bu etkinliklere katılmak gelecek hayatımız için büyük bir tecrübe olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir