Okulda hangi oyunları oynarsınız?

Okulda hangi oyunları oynarsınız?

Okulda oynadığımız oyunlar genelde gruplar ile oynanacak  eğlenceli oyunlardır. Teneffüs aralarında keyifli vakit geçirmek için oynadığımız çok güzel oyunlar vardır. Ayrıca bazen beden eğitimi dersinde öğretmenimiz eşliğinde oynadığımız oyunlarda olur. Bu oyunlarda öğretmenimiz bizleri yönlendirir, takım kurulacak ise takımlarımızı kurar ve oyunu bilmeyen arkadaşlarımız için oyunu kısaca anlatır. Okulda oynadığım oyunlar şunlardır:

Parktaki bank:
İki adet sandaleyeyi bir bank oluşturmak için bir araya getiririz.Daha sonra iki öğrenci öğretmenimiz tarafından seçilir. Sonra seçilen iki öğrenciye 3-5 dakika süre verilerek hayali bir olayı kurgulamaları istenir ve verilen süre dolduktan sonra arkadaşlar kurgulanan olayı tahmin etmeye çalışırlar. Haberi kurgulayan iki kişinin kim, kiminle, nerede ve ne zaman gibi soruları yanıtlaması gerekir. Bu oyun okulda oynadığım en eğlenceli oyundur.Bir dakikalık konuşma: Oyunu oynayacak öğrencilerden herhangi bir konu hakkında 60 saniye boyunca konuşma yapmaları istenir. Öğretmenleri tarafından seçilmiş veya kendilerinin seçmiş olduğu bir konu olabilir.

Yakantop: Topla oynanan bir oyundur. İki grup oluşturulur. Bir grup ortaya geçer diğer grup topu eline alarak ortaya geçen grubu vurmaya çalışır. En sevdiğimiz oyunlardandır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir