Okul hayatınızda sizi etkileyen öğretmenler oldu mu?

Okul hayatınızda sizi etkileyen öğretmenler oldu mu? Bu öğretmenlerin daha çok hangi yönlerinden etkilendiniz? Açıklayınız.

İnsan doğumundan ölümüne kadar sürekli bir eğitim içerisindedir. Doğduğumuz ilk andan itibaren belirli hareketleri öğrenir ve ardından yürümek, konuşmak şeklinde bu hareketler öğrenim sürecimizde katkı sağlayarak devam eder. İlk okula geldiğimizde yine belli bir eğitim sürecine girer ve bu eğitim süreci sadece okulda değil, okul dışındaki alanlarda da sürekli kendini yenileyerek devam eder.

Okul yaşantımız içerisinde bizi eğiten ve bize farklı bir bakış açısı sunan öğretmenler ile karşılaşırız. Öğretmenlerimizin bizim hayata bakış açımız da ve ileriye dönük olarak meslek seçimimiz de, iyi bir insan olmamız da büyük etkidir. Kendimi düşündüm de okul hayatımda beni etkileyen ilkokul öğretmenim olmuştur. Daha çok azimli bir şekilde öğrenmenin önemini benim hayatımda gerektiğini düşünmekteyim.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Yeni bir şeyler öğrenmek ve öğrettiklerin ile başkalarına bir şeyler katmak öğrendiğin her yeni bilgi ile gururlanmak ve mutlu olmak en önemli şeydir. İnsanlar yalnızca sahip oldukları mal ve servetler ile mutlu olamazlar. Bunun dışında öğrenilen her bir bilginin kişiye deneyim hakkına bilgi haznesini geliştirdiğini ve ileriye dönük olarak bilgi birikimi sağladığını düşünerek de mutlu olmasını bilmelidir.

Bu anlamda hem meslek seçiminde hem de eğitime bakış açın da bunun önemli olduğunu düşünmekteyim. Öğrenmiş olduğumuz her bir yeni kelime daha fazla insan ile iletişim kurmamızı sağlamakta, kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlamaktadır. Toplum içerisinde var olduğumuzu gösteren en önemli şey kullanmış olduğumuz kelimeler, seçtiğimiz cümlelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.