Okuduğunuz hangi kitapları arkadaşlarınıza tavsiye edersiniz?

Okuduğunuz hangi kitapları arkadaşlarınıza tavsiye edersiniz?

Kitap okumak, kişisel gelişimimizi oldukça fazla etkiler. Ancak okuyarak gelişen olaylara farklı bir perspektiften bakabiliriz. Bunun için hemen hemen her alanda ki kaynakları okumalı ve bilgi dağarcığımız geliştirmeliyiz. Daha sonra ise ilgi alanlarımız yoğunlaşmalı ve o alanda kendimizi geliştirmeye çalışmalıyız. Örneğin ben edebiyat alanıyla çok ilgiliyim. Bu nedenle daha çok edebi eserleri okumayı tercih ediyorum. Ama bunun yanında vakit bulduğum zaman tarih ve felsefe kitaplarını da okumaya gayret ediyorum.

Ben en çok Ömer Seyfettin’in kitaplarını seviyorum. Özellikle “Kaşağı” benim için çok önemli ve etkileyici kitapların başında gelir. Bu kitabı mutlaka arkadaşlarıma önerir ve onlarında okumalarını tavsiye ederdim. Diğer okuduğum kitaplar arsında ise Keloğlan Masalları, Nasreddin Hoca Fıkraları, Alice Harikalar Diyarında, Bin Bir Gece Masalları, Çalıkuşu, Fareler ve İnsanlar gibi yerli ve yabancı yazarların kitapları vardır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Her bir kitap bizim ufkumuzu geliştirdiği gibi farklı dünyaları keşfetmemizi de sağlar. Böylece düşünme ve algılama yetimiz gelişerek karşımıza çıkan olayları değerlendirmede ve çözüm bulma da çok işimiz yarar. Hatta bir öğretmenim çok kitap okuyan kişilerin matematik dersinde de başarılı olduğunu söylemişti.

Gerçekten bende denedim. Ne kadar çok okursam hem diğer derslerim de daha başarılı oluyorum hem de okuduğumu çabuk anlamada hiç zorlanmıyorum. Bu nedenle düzenli bir şekilde kitap okuma alışkanlığı edinmeli ve boş vakitlerimizi bilgisayar başında değil de kitap okuyarak geçirmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir