Öğretmeninizin anlattığı konuyu anlayamadınız.

Öğretmeninizin anlattığı konuyu anlayamadınız.

 

Okulda başarılı olmak için sınıf öğretmenimizin derste anlattıklarını can kulağıyla dinlemeliyiz. Ancak böylece yeni bir şeyler öğrenebilir ve sınavlarda başarılı oluruz. Bu nedenle dersimizi bölen arkadaşlarımızı uyarmalı ve ders içinde sessiz olmaları için uyarmalıyız. Böylece öğretmenimizin emeğini de saygı göstermiş oluruz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Eğer öğretmenimin anlattığı konuyu ya da dersi anlamadıysam mutlaka bunu öğretmenime söyler, bir daha anlatmasını isterim. Zamanımız yok ise konu hakkında kafama takılan soruları sorarım. Cevaplarını alırım. Eve gittiğimde ise eğer annem ya da babam konu hakkında bilgi sahibi iseler onlara da konuyu anlamadığımı yardıma ihtiyacım olduğunu söylerim. Yardımcı ders kitaplarından da mutlaka faydalanırım.

 

Konuyu anlamadıysak sormaktan asla çekinmemeliyiz. Çekindiğimiz takdirde konudan eksik kalır bir sonraki konu ile bağlantılı diğer konuları da eksik öğrenebileceğimizi unutmamalıyız. O yüzden destek almak gerekiyorsa mutlaka öğretmenimizden ya da ailemizden destek almalıyız. Eğer öğretmenimiz bize yeterince zaman ayıramıyorsa, ailemizin de zamanı ya da bilgisi yoksa yardımcı öğretmenlerden de destek alabiliriz.  Konuyu anlayana kadar mutlaka bilginin peşinden gitmeliyiz.

 

Öğretmenler konuyu kendine özgü tarzda anlatırlar eğer biz başka şeylerle uğraşırsak ve ilgimizi derste tutmazsak konuyu anlamayabiliriz. Öncelikle dersi derste ve öğretmenden öğrenebilmek için dikkatimizi derste tutmalıyız. Ve konuyu pekiştirmek için mutlaka sorular sormalıyız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir