Nitelikli bir insan olarak Mahmut Öğretmen’in fedakârlıktan başka hangi özelliklere sahip olduğunu söyleyebilirsiniz?

Nitelikli bir insan olarak Mahmut Öğretmen’in fedakârlıktan başka hangi özelliklere sahip olduğunu söyleyebilirsiniz? Tartışınız.

Nitelikli insanlar, kendileri ve etrafındakilerin sorunlarını çözmekte, işlerini başarıyla tamamlamakta becerikli insanlardır. Van’a atanmış olan Mahmut Öğretmen de nitelikli bir insan ve iyi bir öğretmen olduğu için eğitim sürecinde karşılaştığı sorunlara kendi imkanlarıyla çözüm getirmiştir. Mahmut Öğretmen’in en önemli özelliği, harekete geçmek için başkalarını beklemeyen bir yapısı olması, kendisinin ve yapabileceklerinin farkında olmasıdır.

Dinamik bir insan olan Mahmut Öğretmen, karşılaştığı problemlere yıldırıcı bir etken gözüyle bakmamış, aşılması gereken küçük engeller olarak görmüştür. Karşılaştığı problem için yeteneklerini ve yaratıcılığını kullanan Mahmut Öğretmen, fikirlerini hayata geçirecek kadar da cesaret sahibi olmuştur. İşine sevgiyle yaklaşması ve yaptığından zevk alması da onun en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Yaptığı projeyle okulundaki elektirik sorunu çözen Mahmut Öğretmen, öğrencilerinin eğitim hayatını da kolaylaştırmıştır. Bu projeye başlamış ve doğru şekilde tamamlamış olan Mahmut Öğretmen’in girişimcilik ruhu da bu serüvende en önemli yardımcısı olmuştur. Farklı ve geniş düşünce kapasitesi, hayal gücünün genişliği ve kalifiye bir insan olması onun en önemli özelliklerini oluşturmaktadır.

Gösterdiği fedakarlık örneğiyle diğer öğretmenlere de örnek olan Mahmut Öğretmen, hayata geçirdiği projesiyle tek başınayken bile neler başarılabileceğini bir kez daha hatırlattı. Kendi çabaları ve topladığı ürünlerle rüzgar tribünü yapmayı başarması Mahmut Öğretmen’in dünyaya bakışının da farklı olduğunu göstermektedir. Ayrıca farklı düşünüyor olması ve projeyi yapacağına ilişkin kendine olan inancı da önemli özellikleri arasında sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir