Nezaket ifadelerine örnekler veriniz.

Nezaket ifadelerine örnekler veriniz.

Nezaket ve görgü kurallarını bilmek ve uygulamak çevremize yansıttığımız intibamı son derece etkilemektedir. Bunun için her zaman nazik ve kibar olmalı büyüklerimize karşı saygılı bir tutum içinde olmalıyız. Bu nedenle yapmamız gereken ilk şey nezaket kurallarını öğrenmek olmalıdır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Nezaket ifadeleri, ilk tanıştığımız andan itibaren insanlara yapmamız gereken jestlerdir. Bir hata yaptığınız zaman özür dilerim demek, birine seslenmek istediğimizde pardon bakar mısınız demek, ya da yapılan bir iyilik karşısında teşekkür ederim demek nezaket ifadelerinden bazılarıdır. Onun dışında nezaket gereği insanlara hatır sormak, nasılsınız, iyi misiniz? Demek de önemlidir. Tüm çevremizdeki insanlara nezaketle yaklaşmalıyız. Özellikle bizden yaşça büyük olanlara karşı mutlaka nezaketli birkaç söz söylemek onlara değer vermek önemlidir. Nezaket ifadelerini kullanan bir toplum olsak daha iyi olmaz mı? Herkes mutlu olur herkes değerli.

 

Özür dilerim ve pardon hata yapıldığında söylenen nezaket ifadesidir.

 

Nasılsınız, iyi misiniz? Nezaket ifadesi herkese yapılması gereken bir ifadedir.  Nezaket kurallarına uygun şekilde yaşamak önemlidir. Toplum içinde yaşamanın gerekliliğindendir. Nezaket, huzur ve barışı getirir. Her zaman nezaket ifadelerini kullanmak önemlidir. Çünkü insanlar sizi nasıl tanırsa öyle devam eder. Nezaketli bir insan olarak tanınmak ilerleyen yaşlarda da önemli olmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Oy, Ortalama: 4,67 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir