Ne sıklıkla sinemaya gidersiniz?

Ne sıklıkla sinemaya gidersiniz?

Sinemaya ayda iki kez giderim. Aslında çok sık gittiğim söylenemez. Bazen ayda bir kez giderim diyebilirim. Sinema eski yıllarda çok popüler iken günümüzde popülerlik durumu azalmıştır. Bu popülerliğin azalmasındaki neden gelişen teknoloji ve her eve ulaşan yeni televizyon ve sinema sistemleri, sinema kanalı paketleri ve benzer uygulamalardır diye düşünüyorum. Ben sinemaya genelde ailem ile giderim. Bazen samimi arkadaşlarımla da gitmişliğim olmuştur. Sinemaya gitme sebebim bazı güncel filmleri takip etmektir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ben daha çok bilimkurgu, fantastik ve animasyon filmlerini severim. Sinemaya gittiğimde de bu türdeki filmlere öncelik veririm. İnternet üzerinden güncel filmleri ve yaşadığım şehirdeki sinemaya gelen güncel filmleri, gösterim saatlerini takip ederek sinemaya öyle giderim. Sinemada kendimi filme adapte ederim. Sinemada gürültü yapılmasından, rahatsız edici davranışlar sergilenmesinden hoşlanmam. Sinemaya gittiğimde bir porsiyon patlamış mısır alırım. Patlamış mısır sinemada iyi oluyor diyebilirim. Patlamış mısırı evde de bir program seyrederken annem bazen yapar.

 

Sinema kültürü toplumdan topluma değişiklik gösterebiliyor. Belki de bazı toplumarda sinema kültürü hiç yok veya yok denecek kadar az. Sinema normal evde film izlemeye göre çok farklı. Zaten ben yaz tatilleri ve 15 tatil haricinde evde nadiren film izliyorum. Çünkü zamanım olmuyor. Sinemaya da genellikle hafta sonu veya Cuma akşamı gidiyorum. Hafta sonu gündüz veya akşam fark etmeksizin sinemaya giderim. Sinemaya gitmek beni farklı bir film ile farklı bir dünyaya götürüyor. Kafam dağılıyor, düşünsel dünyam da gelişiyor diyebilirim. Sinemaya zaman zaman abartmadan gitmeyi herkese tavsiye ediyorum. Hatta sınıfımızda da küçük gruplar halinde böyle bir etkinlik yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.