Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz?

Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz?

Öyle güzel bir dünyada yaşamak isterim ki! Bu dünyada hiç savaş olmasın.

Çünkü savaş insanlığı yok eden, çocukları annesiz babasız bırakan, toplumları derinden etkileyen bir olaydır. Kesinlikle hayal ettiğim dünyada savaş olmamalıdır. Hayal ettiğim dünya şu an üzerinde yaşadığımız basit bir küreden ibaret olmamalıdır. Kusursuz bir dünya olmalıdır. Deprem gibi insanlığa zararlı doğal afetler olmamalıdır. Evren erişilmez olmamalıdır. Uzay belgeselleri izleyen bir öğrenci olarak ucu bucağı bilinmeyen bu evrende Dünya gezegenine sıkışıp kaldığımızı düşünüyorum.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Öyle güzel bir dünyada yaşamak isterim ki! Katillerin, suçluların, terörün, kötü insanların olmadığı bir dünyada yaşamak isterim. Bu dünyada suç işleyen, insanları öldüren veya hayal edebileceğiniz çeşitli kötülükleri yapan insanlar yoktur. Kimse açlıkla boğuşmamaktadır. Hayal ettiğim dünyada insanlar ve diğer canlılar yemek ihtiyaçlarını güneş enerjisi, rüzgar gibi yollarla doğrudan alabilmektedir. Hiçbir insan açlık ve sefalet ile savaşmamaktadır. Kimse evsiz değildir. Kimse sokakta yaşamak zorunda değildir.

 

Öyle güzel bir dünyada yaşamak isterim ki! Bu dünyada zenginler fakirlerden üstün değildir. Zenginler ve fakirler arasında ayrımcı bir yaşam yoktur. Hayal ettiğim bu dünyada hastalık yoktur. İnsanlar hastalanmazlar. İnsanlar uzun ömürlüdür. 100 yaşından önce kimse ölmez.

Bunlar benim ütopik dünyama ait. Bunların olduğu bir dünyayı zaman zaman hayallerim. Hayallerimde bu dünyadaki yaşamımı sürdürürüm. Bazı hayallerim mümkün olmasa da inanıyorum ki bir gün bu hayallerimin çoğu gerçek olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir