Müzik Konulu Hikaye

Defterinize “müzik” konulu bir hikâye yazınız. Hikâyenizde hayalî unsurlara yer veriniz. Olayların oluş sırasına ve hikâyede kullanılan unsurlara dikkat ediniz. Ayrıca serim, düğüm ve çözüm bölümlerini oluştururken önceki bilgilerinizden yararlanınız.

MÜZİK VE DUYGUSALLIK

Yaşamını sinirli, stresli ve telaşlı geçiren hacı tüm zamanlarını kargaşa içinde yaşıyordu. Hiçbir şeyden mutlu olamayan hacı günlerini sıradan rutin bir şekilde devam ettiriyordu. İşe gidip eve gelmekten, aynı yolları gidip gelmekten sıkılmış farklı ortamlar farklı mutlu edecek uğraşlar aramaktaydı. Ev arkadaşı Ali de sevdiği kız Merve de hatta sevdiği takım Galatasaray da onu mutlu edemiyordu.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

İyice bunalıma giren Hacı psikoloğa gidip tedavi olmaya karar verdi. Hayatında ve kendinde bir eksiliğin bir yanlışlığın olduğunu sezen Hacı hemen doktordan randevu aldı. Doktor onun anlattıkları sıkıntıları dinledikten bir süre sonra Hacı ya şu soruyu yöneltir. Hayatının bir yerlerinde müzikle haşir neşir oluyor musun yani hiç müzik dinliyor musun der? Hacı der ki ben bundan bir şey anlamadım çünkü müzikle sorunlarımın ne alakası var dedi. Doktorsa müzik insanın hayata bakışını değiştirmekle kalmaz ruhunda gıdasıdır dedi. Kendisini en sakinleştirici sevdiği parçaları her gün dinlemesini söyledi ve ilaçlarını da yazdı gönderdi.

Hacı düzenli olarak müzik dinlemeye başladı. İşte evde her yerde müzik dinliyordu. Müziği pek sevmeye Hacı yeni randevu gününe kadar ilaçlarını da kullandı müzik de dinledi. Kendisini bu kadar mutlu edebileceğini hiç düşünmemişti. Doktora yeniden gittiğinde yaşamının gerçekten değiştiğini sakin mutlu bir adam olduğunu anlattı. Teşekkür etti.

“Müzik Konulu Hikaye” için 6 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.