Mehmet Âkif Ersoy’un kişilik özelliklerini yazınız.

Mehmet Âkif Ersoy’un kişilik özelliklerini yazınız.

İstiklal Marşımızın yazarı olan Mehmet Akif Ersoy; vatan sevgisini özümsemiş olan bir şahsiyettir. Milletinin derdini kendi derdi gibi gören bir kahraman olan Mehmet Akif Ersoy; kalemi güçlü olan bir kişiliktir. Atletik bir yapıya sahip olan Mehmet Akif Ersoy; kendisini geliştirmiş iyi bir entelektüeldir. Ayrıca çağının ilerisinde bir aydın olan Akif; okumayı ve yazmayı çok seven bir özelliğe de sahiptir.

O cehalete sıklıkla karşı durmuş bir kişilik olmakla birlikte cehalete karşı edebiyat silahını kullanmıştır. Kendi kültürel bağlarına bağlı kalmakla birlikte gelişime de açık olan Mehmet Akif Ersoy; çağdaş bir Türk aydını olarak tanımlanmaktadır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Milletine asla tepeden bakmayan manevi değerlere de sıkı sıkıya bağlı kalan Mehmet Akif Ersoy; hiç milletini çok seven bir şairdir. Batı medeniyetini körü körüne taklit etmeyen ancak çağdaş medeniyetlerin yaptığı gibi bilimi de öne çıkartan Akif; ilerici bir karaktere de sahiptir.

Türk Milletinin kalbinde kalıcı bir iz bırakmış olan Mehmet Akif Ersoy; muhteşem şiirleriyle de gönüllerde taht kurmuştur. Hem manevi değerlere bağlı kalan hem de bilimsel gerçeklerle hareket eden Mehmet Akif Ersoy; Türk Milleti için unutulmaz bir şair ve kahramandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.