Kuşların göç etmesi konulu hikaye yazınız.

Kuşların göç etmesi konulu hikaye yazınız.

Sabah uyandığında etrafında hummalı bir hazırlık olduğunu gören Titi, annesi ve babasının özenle yaptığı yuvadan çıktı. Sürüdeki yakın arkadaşlarından biri olan Nini’nin yanına uçarak neler olduğunu sorduğunda aldığı cevap “Göç edecekmişiz, onun için hazırlanıyorlar.” Olmuştu. Bununla dehşete düşen Titi hiddetle “Ne yani yuvamızı bırakıp gidecek miyiz?” diye haykırdı. Nini arkadaşının ani çıkışıyla şaşırıp evet der gibi kafasını sallamıştı. Titi arkadaşını arkasında bırakarak hızla yuvaya geri döndü. Anlayamıyordu. Neden gidiyorlardı durduk yere? O burayı çok seviyordu ve gitmek istemiyordu. Kesinlikle gitmeyecekti. Kararını veren Titi, yuvada kalmaktansa saklanmanın daha iyi olduğuna karar vererek arkadaşlarıyla saklambaç oynarken kullandığı gizli yerine gitti.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bu sırada sürü gitmeye çoktan hazırdı ve Titi’nin anne babası, çocuklarının orada olmadığını fark ederek sürü liderine haber verdiler. Titi olmadan gidemezlerdi. Nini diğerlerine Titi ile konuşmalarını ve onun tuhaf davrandığını anlattığında, Titi’nin annesi oğlunun ilk kez göç edeceği için korktuğunu anladı. Sürüdeki en küçük kuş Titi’ydi. Tüm sürü böylece Titi’yi aramaya başladı. Uzun süre arasalar da Titi’yi bulamadıklarında bazı kuşlar onsuz gitmelerini de söylemeye başlamıştı.

 

Sonra oyun arkadaşlarından Kiki, onun saklanma yerine bakmayı akıl etti ve Titi’yi buldular. Ancak Titi onlarla gelmeye hala yanaşmıyordu. Babası oğluyla birkaç dakika yalnız kalmak istedi ve sürüyü beklemeleri için başka bir yere gönderdi. “Neden gitmek istemediğini anlıyorum Titi ama biz Bulut Kırlangıçlarıyız ve ılık yerlerde yaşamayı severiz.” Dedi babası. “Burası da ılık!” Diye itiraz etti Titi ve babası açıklamasına devam etti: “Şu an öyle ama burası çok yakında soğuk olacak bu nedenle gitmeliyiz. Gittiğimiz yer soğumaya başlayınca buraya geri döneceğiz. Hem orada da çok güzel bir yuvamız var nasıl olduğunu merak etmiyor musun?” “Ediyorum.” Dedi Titi ve ikna olmuş bir şekilde sürünün yanına döndü. Titi yol boyunca yeni yuvanın nasıl olduğunu hayal etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 4,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir