Küçükken sizi etkileyen, davranışlarınıza yön veren, unutamadığınız güzel bir anınızı yazınız.

Küçükken sizi etkileyen, davranışlarınıza yön veren, unutamadığınız güzel bir anınızı yazınız.

İnsan özellikle küçük yaşlarda belli bir hareketi ya da belli bir tavrı yaşamını içerisine dahil ederken zorluk çekmektedir. Bunlardan birisi de düzenli yazı yazma alışkanlığı ve düzenli olarak işlerini yapmaktır. Hayatında belli başarılar elde edebilmiş ve ileriye dönük olarak sermayeler oluşturabilmiş kişilerin bir düzen ve tertip içerisinde hareket ettikleri görülmektedir. Bizler de küçük yaşlardayken özellikle ilkokulda yazı yazma noktasında çok zorluklar çekmişizdir. Verilen bir görevi yerine getirmek noktasında bunlardan başka bir şeyle arkadaşlıklarla ilişkilerdir. Arkadaşlıklarla ilişkiler noktasında kavga etmeden ve paylaşım yaparak karşı taraf ile bir şeyleri yürütebilmelidir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İlkokulu düşündüğümüzde özellikle öğretmenimiz bizlerin daha iyi anlaşarak, grupça ödev yapmamızı sağlayabilmek için bizleri ikili karşılıklı sıralar şeklinde birleştirmişti. Hepimiz için hem farklı hem de eğlenceli gelmişti. Yaklaşık 4 ay boyunca en yakın arkadaşım yanımda ve karşımda başka iki arkadaşımla beraber karşılıklı oturarak ders işlemiştik. Benim için eşsiz deneyimlerden biriydi. Hem en yakın arkadaşım dışında başka birileri ile anlaşmaya çalışmak zorluyor hem de eğlenceli geliyordu.

Kısa sürmüş olsa bile gerçekten işe yaramış ve bizleri sınıf içinde grup oluşturma ve başkasını dışlama gibi özelliklerden uzak durmamızı sağlamıştı. Hatırlıyorum da bir süre sonra sonradan tanımaya başladığım karşımda oturan arkadaşımla eve beraber gitmeye başlamıştık. Bu hem çok güzel hayatıma yön veren hem de unutamadığım bir anımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.