Komşularınızla ilgili bir anınızı yazınız.

Komşularınızla ilgili bir anınızı yazınız. Yazınızı yazım, noktalama ve anlatım bozukluğu yönünden düzenleyip arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Akrabadan yakın olur bazı komşular. İşte bizim komşularımız da öyle idi. Zonguldak’ta altlı üstlü oturduğumuz komşumuz ile çok yakın idik. Daha önce onların alt katının altıda oturuyorduk. Kendi oturdukları dairenin altındaki daire boşalınca bir an önce bizim oraya taşınmamızı istediler. Bu daire daha geniş ve daha iyi bir evdi. O gün babamın mesaisi öğleden sonra 16:00 ile gece 01:00 arasındaydı. Mahalledeki komşular o gün babam işe gittikten sonra taşınma ve babama sürpriz yapma konusunda ısrar ettiler. Babam işe gider gitmez tüm mahalle bizim evi toplamaya başladı. O sırada yanan sobayı bir komşumuz su dökerek soğuttu ve yeni evimize taşıdı. Gece 00.00 olduğunda biz tüm eşyalarımızla birlikte yeni evimizdeydik.

 

Mahalleli bizim eve girip babamın gelmesini beklemeye başladı. Babam eski evimize geldiğinde evin boş olduğunu gördü. Komşular üst kata çağırdılar. Babam uğraşmadan evimiz taşınmış oldu. O dönemlerde komşular birbirlerinin her şeyini paylaşırdı. Bizim evimizde ne pişerse komşulara az da olsa dağıtılırdı. Gün geçmezdi komşumuz bize gelirdi veya biz onlara giderdik birlikte çay içilirdi. Ailenin yaşadığı sıkıntılı durumlar komşular arasındaki dayanışma sayesinde aşılırdı. Yeri gelirdi iyi bir komşu; en yakın akrabadan daha yakın dost olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.