Kitle iletişimi ve düşünce özgürlüğü konusunda uygulanmasını istediğiniz bir madde tasarlayınız.

Kitle iletişimi ve düşünce özgürlüğü konusunda uygulanmasını istediğiniz bir madde tasarlayınız.

Kitle iletişimi dendiğinde pek çok insan topluluğunun bir arada bulunarak kullandığı iletişim araçları akla gelir. Bu yüzden de bu iletişim araçları toplu olarak bir arada bulunan ve aynı yaşam standartlarına ve ortak değerlere sahip olan kişilere yayın yaparlar. Kitle iletişim araçları olan televizyon radyo ve sosyal medya alanları bu yüzden insanların içinde bulundukları yaşam şartlarına hitap eden yayınlarda bulunurlar.

Bu tarz alanlarda kitle iletişimi ve kitle iletişim alanlarındaki özgürlük dendiğinde olması gereken en önemli unsur ve hayatımızda var olması gereken kural aslında kişilerin düşünce ve fikirlerini ifade ederken, başkalarının düşünce ve fikirlerine saygılı olmalarıdır. Kitle iletişim araçlarını da kullanırken her kesime hitap edebilecek ve kişilerin ahlaki değerlerine ya da kültürel değerlerine zarar verir. Başkasını rahatsız etmeyecek konular seçilmelidir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Kişilerin ahlaki değerlerine, kültürel değerlerine ya da dini değerlerine herhangi bir saldırı, iğneleme ya da kötüleme tarzında bir faaliyette bulunan kişiye cezai yaptırım uygulanmalıdır. Bundaki amaç da kişinin ilerleyen zamanlarda başka birinin yine aynı faaliyette bulunup toplumun tümden değerlerine zarar verebilecek bir yapılanmanın ortaya çıkmasına engel olmaktır.

Herkes düşüncelerini özgürce olarak ifade edebilmeli fakat bu tarz platformlarda düşünceleri ifade edilirken başkalarının düşüncelerine de saygılı olunmalıdır. Milli değerlerimiz, içinde içinde bulunduğumuz durumlar ve yaşam şartları oluşan süreçlerinde verilen onca emeğin ve savaşın boşa gitmemesi için bu tarz halkın değerlerine dikkat etmek gereklidir.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın