Kitaplarınız ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir yazı yazınız.

Yazar, metinde okuma kitaplarına duyduğu özlemi dile getirmiştir. Aşağıdaki kavram havuzundan kelimeler seçerek okuma-yazma öğrendiğiniz kitaplarınız ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir yazı yazınız. (Kelimeler: yazar, dost, kitaplar, imtihan, öğretmen, öğrenci, hayal, okuma, bahar, özlem, okul, sınıf)

 

Hangi yaşta olursak olalım kitapların bizlere kattığı çok fazla şey vardır. Özellikle ilk okumaya başladığım zaman okuduğum kitapları daha bir özlem ve duygusallık ile anımsarım. İlk okuduğum kitaplar ile karşılaştığım zaman o kitaplar alır götürür beni eski günlerime. Herkes için çok önemli olan kitaplar öğretmen ve öğrenci için ayrılmaz bir parça gibidir. Kitaplar sayesinde bizler pek çok şey öğreniriz. Ayrıca boş zamanlarımızı da en güzel ve verimli şekilde geçirmemizde de kitaplar bize dost olur. Bu yüzden mutlaka kitap okuma alışkanlığı kazanmalıyız. Okul ve sınıf kütüphanelerimizde ki kitapları da okumalıyız.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Bir şeyler öğrenmenin ve kendimizi geliştirmenin en kolay ve zevkli yoludur kitap okumak. Çok kitap okumuş kişilerin konuşmaları, muhabbetleri bile bir başkadır. Kitap okumanın imtihan da daha başarılı olmamıza da oldukça fazla katkı sağlar. Hayal gücümüzün gelişmesine de katkısı büyüktür kitap okumanın. Kitaplar sayesinde farklı heyecan ve maceralara yelken açarız. Hatta bazı kitaplar bizde çok güzel duygular bırakır ve o kitapların yeri biz de daha bir başka olur. Sanki sevdiğimiz kitabı yazan yazar o kitabı bizim için özel yazmış gibidir. İşte o kitaplarımızı bitirdiğimiz zaman o kitaplara karşı bir özlem duyarız ve yeniden okumak isteriz. Bahar geldiği zaman etrafta bir coşku olması gibi severek okuduğumuz kitaplarda da içimizde bir coşku olur ve okuduğumuz kitabı severek büyük bir zevk ile okuruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Oy, Ortalama: 4,67 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir