Kitap okumak için zaman mi ayırmalıyız yoksa zaman buldukça mı kitap okumalıyız?

“Kitap okumak için zaman mi ayırmalıyız yoksa zaman buldukça mı kitap okumalıyız?” konusuyla ilgili düşüncelerinizi sınıf önünde anlatınız.

İnsanların hayatlarını sürdürebilmeleri için bir takım şeylere ihtiyaçları vardır. Yemek, içmek, barınmak gibi şeyler insanın temel ihtiyaçlarıdır. Bunun yanında unutulmamalıdır ki bilgi de insan için önemli bir ihtiyaçtır. İnsan bilgiye ihtiyaç duyar ve ona ulaşmak zorundadır. Bilgiyi internetten, ansiklopedilerden, kitaplardan ve buna benzer bir çok kaynaktan bulabiliyorsunuz. Bunların içerisinde her zaman en önemlisi ve insan için sürekli olarak hayatında kalması gereken bir konu olarak kitap karşımıza çıkıyor. kitaplar insanların en önemli dostlarından biri olabiliyor. İnsana verilebilecek tüm bilgiler neredeyse kitaplardan çıkıyor. Eğer kitap okumayı benimser ve buna kendinizi alıştırırsanız çok güzel bitmez tükenmez bir dost edinebilirsiniz.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bilgi, kültür insan için çok önemli birer parçadır ve bu parçalarda kitaplarda bulunduğu için öncelikle kitap okumak için zaman ayırmamız gerekiyor. Zaman buldukça kitap okumakta elbette faydalı olacaktır fakat planlı bir şekilde düzenli olarak zaman ayırıp okunan kitap her zaman insanlara daha çok katkı sağlayacaktır. Hayatımızda bizlere paradan daha kıymetli şeyler içeren, bir kültür öğreten kitaplara mutlaka zaman ayırmamız gerekiyor. Ayırdığımız zaman asla bir kayıp olmayacak ve bize çok kıymetli bilgiler dahilin de mutlaka geri dönüyor. Bu bilgileri günümüzün küçük bir kısmını ayırarak elde edebiliyoruz fakat bir ömür bizimle beraber kalıyor. Böylelikle kitap okumak için vakit ayırmayan bir insandan çok kolay bir şekilde bir adım öne geçmiş olabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.