Kitap Fuarları Hakkında Merak Ettikleriniz

Kitap Fuarları Hakkında Merak Ettikleriniz

Binlerce kitabı ve yayın evini bir arada bulma olanağı sağlayan kitap fuarları aynı zamanda sevdiğiniz yazarlarla iletişim kurma yeridir. Yazarlar ile tanışma, kitaplarınızı imzalatma, söyleşi, şiir dinletileri, panel, atölye etkinliklerine katılabilme, yayıncılık sektörü ile ilgili yenilikleri takip edebilme şansını yakalayabileceğiniz bir platformdur. Fuara bir göz atıp çıkarım demek kaybettiğiniz bilgi ve kültür demektir. Fuara girmeli yayın evlerine göz gezdirmeli, panellere katılmalı yazarlarla yapılan mini söyleşileri dinlemelisiniz. Kitap fuarları neden önemlidir? Biliyoruz ki fuarlar ekonomik güçtür. Fuarda ne kadar çok stand açılırsa ve kitap satılırsa kitap basımı kolaylaşır. Bunun yanı sıra ülkemizin kitap okuma alışkanlığının fazla olmaması ile birlikte kitap fuarlarının amacı topluma bir yenilik kazandırmak ve öğrencilerimize, vatandaşlarımıza kitap okumayı, sosyalleşmeyi aşılamaktır.

Ülkemizde fuarlar genelde Nisan, Mayıs veya Eylül, Ekim ayları arasında açılmakta veya ayları ve tarihleri değişebilmektedir. Nasıl takip edebilirim derseniz bu, günümüzde artık çok kolay. İnternetten araştırabilir veya kendi il/ilçenizin belediye duyurularından, afişlerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ülkemizin kitap fuarları önümüzdeki eylül ekim aylarında açılacaktır. Uluslararası İstanbul kitap fuarı 02.11.2019 tarihinde açılacak ve 1 hafta sürecektir. Geçtiğimiz yılda büyük ilgi gören fuarın bu yılda aynı ilgiyi görmesi bekleniyor. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve CNR Holding Pozitif Fuarcılık işbirliği ile organize edilen CNR Gaziantep fuarı ise bu yıl 19-27 Ekim de kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.