Kişisel gelişiminize katkı sağlayacağını düşündüğünüz, sürekli erteleyip bir türlü yapamadığınız şeyler nelerdir?

Kişisel gelişiminize katkı sağlayacağını düşündüğünüz, sürekli erteleyip bir türlü yapamadığınız şeyler nelerdir? Anlatınız.

Kişinin kendisini tek bir alanda ya da birden çok alanda geliştirebilmesine  ve bu bilgi ve donanım ile ilerleyen yaşantısına devam etmesine kişisel gelişim diyoruz. Kişisel gelişim aktiviteleri herkesin hayatında muhakkak ki vardır. Bazı kişiler özellikle ödevlerini daha iyi yapabilme ve anlayabilme noktasında kendini farklı test ve videolar izleyerek geliştirebilir.

Kendimi düşündüğüm de kişisel gelişim anlamında ertelediğim şeylerden biri okumak istenen farklı kitap türlerine yönelişin daha yavaş bir şekilde gerçekleştirilmesidir, diyebiliriz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Yabancı dil, dünya ve teknoloji ile beraber sadece sahip olduğumuz dilde konuşmak pek çok işverenin önemsemediği bir durumdur. Farklı bir yabancı dile de sahip olabilmek iş yaşantısında ya da okulda daha farklı bir konumda olabilmenizi sağlayacaktır.

Bu yüzden de ikinci bir dil öğrenebilmek kişisel gelişime en büyük katkılardan birisidir. Bu da benim kendi çapımda erteleyip bir türlü sonunu getiremediğim etkinliklerden birisidir.

Kişinin hayatının bir sürecini yazarı olarak devam ettirme isteği varsa günlük olarak düzenli rutinlerle bunun sıkılmadan gerçekleştirilmesi gerekir arada bir kopan ve bu aralıkların sürekli olduğu yazma faaliyetleri bir süre sonra bundan kişinin uzaklaşmasına olmasına sebep olacaktır. Kendi kişisel gelişim alanım için iyi ve düzenli yazı faaliyetlerinde bulunmak isterdim.

Kimine göre okumak insanı geliştirir, kimine göre de gezmek insanı geliştirir. Okuma faaliyetlerini gerçekleştirerek bu gelişim aşamasını tamamladığım süreçte bunu dünyanın pek çok ülkesine gezerek ve oradaki farklı mimari yapıları, yerleşkeleri, insanların yaşayış şekillerini görerek burada bizzat tespit edip gelişim noktasında farklı insanları tanıyıp repertuarı bu anlamda geliştirmek isterdim.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın