Kişilik özelliklerinizi yazınız.

Kişilik özelliklerinizi yazınız.

Her insanın kendine özgü özellikleri bulunur. Bunlar kişinin kişilik özelliklerini yansıtır. Bazı insanlar çok güler yüzlü olabilirken bazıları ise çok sinirli olabiliyor. Günlük hayatı içerisinde önüne gelen herkese bağırabilen insanları görebildiğimiz gibi her zor duruma karşı sürekli gülen insanları da görebiliyoruz. İşte bunlara kişilik özelliği adı veriliyor. Ben çok duygusalım ve bazen sinirli olabiliyorum. Etrafımdaki arkadaşlarımı düşündüğümde de hepsinin aslında birbirinden farklı özellikleri olduğunu görüyorum.

Çok hırslı olmam da kişilik özelliklerimdendir. Derslerimi vaktinde yapıyor ve etrafın düzenli olmasını seviyor oluşumunda aslında düzenli bir hayatım olduğunu ve bu benim kişilik özelliğim olduğunu da söyleyebiliriz. Derslerimde oldukça hırslıyım, arkadaşlarımdan daha yüksek puanlar almak benim hoşuma gidiyor.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Yüksek notlar alabilmek için elimden geleni yapıyorum. Yazılı sınavlarına bir hafta öncesinden çalışıyor ve tüm hazırlıklarını yapıyorum. Ve bunları yaparken de zorlanmıyorum ve canım sıkılmıyor. İnsanlarla iyi anlaşmayı her zaman seviyorum. Sürekli bağrışmaların olduğu ve kavgaların olduğu ortamlarda pek hoşuma gitmiyor o yüzden insanlara kötü davranmanın kötü bir şey olduğunu biliyorum. Buna göre davranıyorum. İyi niyetli olmak ve zor durumda olanlara yardım etmek benim için çok önemlidir. Zor durumda olan insanlara her zaman yardım etmeliyiz ve elimizde bulunan tüm imkanları kullanabilmeliyiz. Bu bir eşyamızı paylaşmak da olabilir. Ben paylaşmayı seven insanlara yardım etmekten memnun olan bir yapıya da sahibimdir.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın