Kış sporlarından hangilerini biliyorsunuz?

Kış sporlarından hangilerini biliyorsunuz? Anlatınız.

Spor dalları günümüzde hemen her mevsim yapılabilmektedir. Mesela, futbol, basketbol, voleybol ya da masa tenisi gibi spor dalları yılın her mevsiminde rahatlıkla yapılabilmektedir. Oysa kış sporlara sadece kış aylarında yapılabilen spor dalları olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü kış sporlarının yapılabilmesi için kar yağışına ihtiyaç duyulmaktadır. Her ne kadar günümüz teknolojisinde karla kaplı zeminler oluşturulabiliyor olsa da yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı kış sporları kış aylarında yapıla sporlar olarak tanımlanmaktadır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Benim bildiğim kış sporlarının başında kayak sporu yer almaktadır. Zaten kış sporu denildiğinde ilk akla gelen seçenek elbette ki kayaktır. Büyüklü küçüklü pek çok sporsever kayak yapmak konusunda heveslidir. Kayak da kendi içerisinde farklı branşlara ayrılmıştır. Alp disiplini, serbest stil kayak, kuzey kombine ya da kayakla atlama gibi branşlar, kayak spor dalının alanları arasında yer almaktadır.

 

Genellikle genç sporseverlerin beğendiği kış sporlarından birisi de snowboard sporudur. Bu spor kar üzerinde kaykaya benzer bir spor aletiyle kayak yapmanın keyfini çıkartmak isteyenler için mükemmeldir. Özgür bir şekilde karın üzerinde hareket edebileceğiniz bu spor dalı; hız ve çeviklik gerektiren bir spor dalıdır.

 

Kış sporları denilince pek akla gelmese de Körling sporunun da yeni yeni tanınmaya başladığını söylemek mümkün olmaktadır. Granitten yapılmış özel bir taşla oynanan bu sporun kendine özgü oyun kuralları da bulunmaktadır. Takım sporu olduğu için bu spor dalı, takımlar arasında heyecanlı mücadelelere sahne olmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Verilmemiş)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir