Kırgızistan’da yaşayan bir arkadaşınız olduğunu düşününüz.

Kırgızistan’da yaşayan bir arkadaşınız olduğunu düşününüz. Aşağıya, bu arkadaşınızı ülkemizde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden bir e-posta yazınız.

Sevgili arkadaşım;

Merhaba, umarım hayatında her şey istediğin gibi gerçekleşiyordur. Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak 29 Ekim tarihinde ülkemiz için büyük öneme sahip olan Cumhuriyet’in kurulmasını kutlayacağız. Ülkemizde her yıl 29 Ekim tarihinde her şehirde gösterişli, milli marşımızın okunduğu ve Mustafa Kemal Atatürk’ün anıldığı programlar düzenlenmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ilan edilmesi ve Atatürk’ün bu günü gelecek nesillere miras bırakmasının sebebi; 29 Ekim 1923 tarihinde önemli bir anayasa değişikliği ile Türkiye’nin yönetim biçiminin Cumhuriyet’e geçiş yapmasıdır. Cumhuriyet’in kuruluşu olan bu ulu gün ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutlanır.  Cumhuriyet’in kurulması için pek çok kişi çaba sarf etmiş ve büyük bir zafer elde etmiştir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ben de sana verdiğim değerden dolayı seni bu ulu ve mutlu günde ülkemde ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyarım. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamamıza sen de katılırsan eğer beni çok mutlu etmiş olursun. Bizler de böyle özel ve şanlı günleri paylaşmaya devam ettikçe birbirimizin kültürü hakkında çok şey öğrenme şansına sahip olabiliriz. Eğer dilersen lütfen bu davetimi reddetme ve bu güzel günü kutlarken bize katıl. Bizim için 29 Ekim tarihi ülkemizin ve milletimizin geleceğini büyük ölçüde etkileyen ve bir devrimin gerçekleştiği gündür. Biz de seni mutlaka bu kutlu ve şanlı günde kutlamalarımızda görmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.