Kilogram fiyatı 60 TL olan peynirin 4 kilogramı kaç liradır?

Soru : Kilogram fiyatı 60 TL olan peynirin 4 kilogramı kaç liradır?

 

Çözüm : 4 kg peynirin toplam fiyatını bulmak için; bir kg peynirin fiyatı ile 4 çarpılır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

60 * 4 = 240 TL’dir.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın