Kendinizi ve yakından tanıdığınız birini tanıtınız.

Soru: Kendinizi ve yakından tanıdığınız birini tanıtınız. Biz kısaca hayali birinden bahsettik.

 

1982 yılının temmuz ayı içerisinde Ankara’da dünyaya geldim. İlkokul eğitimimi bulunduğum mahalledeki okulda tamamladım. 4. Sınıfa giderken okulumuzda düzenlenen bir şiir yarışmasında Benim Canım Öğretmenim isimli şiirimle 1. Oldum. Sessiz sakin bir çocuk olmama nedeni ile öğretmenim bu şiiri sen mi yazdın diye uzun uzun sorgulamıştı beni. Ne bilsin liseden mezun olurken lakabımın şair olacağını. Ortaokul ve lise eğitimlerimi Mamak İmam Hatip lisesinde tamamladım. İmam hatiplerin ortaokul kısımlarının kapatılıp liseden mezun olan öğrencilerin alansız mezun edilmesi ile Üniversite hayallerimi katsayı mağduriyetime teslim ettim. Şair olarak adlandırıldığım lise yıllarım bana çok şey katmıştı.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Tıp fakültesi puanı ile girdiğim Kamu yönetimi bölümünü bitirdim. Bu dönemde çeşitli kurslara katıldım. Bu kurslar O kadar birbirinden farklıydı ki bazen ben bile ne yapıyorum diyordum. Tel kırmadan, İğne oyasına, Ney kursundan bilgisayarlı muhasebeye, Diksiyon kursundan satranç kursuna… Onlarca kursa katılırken bana anlam katacak her şeyi okuyordum. Asla kitap ayrımı yapmadım. Bana hitap eden akıcı gelen bütün kitapları okudum. Hatta ne yalan söyleyeyim okuduğum kitap sayısını kendim bile bilmemekteyim.

 

Birçok işte çalıştım. Küçük bir markette kasiyer olarak başladığım iş hayatımı şimdilerde özel bir okulda muhasebe işinde çalışarak devam ettirmekteyim. Bu arada Adalet öğretmenliğine formasyon alarak çocukluk hayalim olan öğretmenlik mesleğine de adım atmaya başlamış bulunmaktayım. Önümüzdeki yıl İstanbul üniversitesi Tarih bölümüne başlayacak ve kariyerimi bu yönde ilerletmeye karar verdim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Verilmemiş)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir