Kendinizi annenizin yerine koyunuz.

Kendinizi annenizin yerine koyunuz. Çocuklarınızın size nasıl davranmasını isterdiniz?

Bir kahraman bulun kendinize; sizi her zaman her şekilde koruyabilen, şartsız yanınızda olan, gerektiğinde sizin için canını verecek bir kahraman. Bence o kahraman annem olmalı. Başka kimse gelmez benim aklıma. Ben kendimi onun yerine koyuyorum ve düşünüyorum acaba ben olsaydım yapabilir miydim onun bana yaptıklarını.

Ben olsaydım diyorum onun yerinde annem gibi sevebilir miydim beni. Kızdırdığında mesela yine de sakince yanlış olduğunu anlatabilir miydim? Ben olsaydım onun yerinde çocuklarımın bana daha anlayışla yaklaşmasını bekler benim de yorulabileceğimi bazen üzüleceğimi bilmelerini isterdim. Hasta olduğumda daha az ses yapmalarını evi daha fazla dağıtmamalarını isterdim mesela. Derslerine daha iyi çalışmalarını ve benim yüzümü bu konuda güldürmelerini isterdim.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Okula giderken daha dikkatli olmalarını trafik kurallarına harfiyen uymalarını isterdim. Onlar hasta olduğunda ben nasıl onlara en güzel şekilde bakıyorsam çocuklarımın da bana bakmasını bakmıyorsa bile beni daha fazla yormamalarını isterdim. Her sabah uyandığımda çocuklarımın neşesi beni sarsın mutluluklarıyla kavrulayım isterdim. Anne kelimesine layık olmak için nasıl çabalıyorsam onların da evlat kelimesine layık olmaları için çaba göstermelerini görmek isterdim. Onları uyutabilmek için nefes nefese kalmak yerine saatler 22:00 olduğunda anne ben yatıyorum demelerini isterdim.

Ben çocuklarımın kahramanı olmak için çok çabalar onlara layık bir anne olmak için elimden geleni yapardım. Şu an benim annemden beklentilerimi çocuklarıma bekletmeden sunardım. Ben de bir kahraman anne olarak çocuklarımın en üste çıktığını görmek isterdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.