Kendinize ait bir fotoğraf albümünüz var mı?

Kendinize ait bir fotoğraf albümünüz var mı?

Günümüz yaşantısında her şey teknoloji geliştikçe dijital ve sanal âlemde paylaşılır veya saklanır oldu. Sevdiğimiz anılarımızın olduğu fotoğraflar dijital ortamlarda tozlandı kaldı. Oraya yüklediklerimizi açıp bakmıyoruz bile. Ben de bu yüzden kendime kalın bir fotoğraf albümü aldım. Çünkü ben fotoğraflarımı dijital âlemde bakmayı çok sevmiyorum. Bebeklikten beri olan fotoğraflarımı seçip çıkartıp koyduğum albümüme bakarken sanki anıların içinde yaşamış gibi oluyorum. Foto albümünün dijitalden farkı sanki anılarımıza ellerimizle dokunuyormuşuz gibi hissediyor insan. Dijitalde çekilip sakladığımız fotoğrafları inceleyerek içinden beğendiklerimizi seçip albümümüze koyabiliriz.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Biz tatillerde, özel günlerde, doğum günlerinde çekildiğimiz o güzel fotoğrafları annemler ve babamlar çıkarıp hep saklarlarmış. Ben de onlar gibi yapıyorum. Mesela geçenlerde baktığım 1. sınıfta çekildiğim küçüklük fotoğrafım beni çok mutlu etti. Baktıkça ilkokul anılarım aklıma geldi. Dijitalde yine de saklıyorum ama ne olur ne olmaz belki bozulur kaybolur! Bu durumda bile saklamaya değer sebebiniz olsun. Fotoğraflar biz insanlar için artık eski yıllardan daha kolay ve daha güzel çıktılar alabiliyoruz. Cebimize kadar girdi fotoğraf makineları.

 

Sizlerde benim gibi her güzel anılarınızı fotoğraflayıp birer çıktısını alıp süsleyerek hatta tarihlerini ve açıklamalarını ekleyerek kendinize muhteşem bir albüm hazırlayabilirsiniz. Sosyal medyada yayınlayıp unuttuğumuz açıp yüzüne bir daha bakmadığımız fotoğraflarımız ilerleyen yıllarda bizler için anı olarak kalmasını isteyen herkes kendine güzel bir albüm oluşturmalıdır diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.