Kendi akrabalarınızı ziyaret edeceğiniz bir plan oluşturunuz.

Aşağıdaki tabloya kendi akrabalarınızı ziyaret edeceğiniz bir plan oluşturunuz. Oluşturduğunuz planı arkadaşlarınıza anlatacağınız bir yazı yazınız. (1 den 6. haftaya kadar hafta hafta kimi ziyaret edeceği şeklinde)

Akrabalarımızı Ziyaret Planım

Akrabalarımızla ilişkilerimizi sıcak tutmamız gerekiyor. Her hafta birine gitmeyi planladım

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

1.Hafta Anneannemi ziyaret: O ziyaretlerimizden çok mutlu olur. Ona en sevdiği zencefilli kurabiyelerden almak istiyorum. O, dedemden sonra yalnız yaşamaya başladı. Çocukları ve torunları onu hiç yalnız bırakmayız. Çok duygusaldır; her şeye gözleri dolar.

2. Hafta Babaannem ve Dedemi ziyaret: çok gazete okuyan bir dedem var. Yanına gidince ülke meseleleri konuşulur. Ben ondan çok şey öğreniyorum. Babaannem yemek yapmayı çok sever. Sevdiğimiz yemekleri yapmaya çalışır.

3.Hafta Büyük Teyzem: Teyzem ailenin en çok sözü geçenidir. Çok çalışkandır. Emekli oldu ve akrabalarına daha çok zaman ayırıyor. Bizleri çok sever. Ziyaretlerimizden çok mutlu olur. Bize, en sevdiğimiz tatlıları yapar.

 

 

4.Hafta Dayımı ziyaret: Dayım Çok sessizdir. Fazla konuşmaz. Sadece hatırımızı sorar ve sürekli TV izler. O çocukları fazla sevmez. Biz yinede aile büyüklerimizi ihmal etmemeliyiz.

5.Hafta: Büyük Amcam: Biz ona gitmeyi seviyoruz. Çok komiktir. Ona ne zaman gitsek askerlik anılarınız anlatır. Komik olduğu için her anlattığını sıkılmadan dinliyoruz. Bazen anlattıklarını karıştırıyor ve biz hatırlatıyoruz.

6. Hafta Annemin Halası: Halamız artık yaşlı ve ilgiye çok ihtiyacı var. Bizi duymakta zorlanıyor. Onun çocuklarıyla annem çok iyi anlaşıyor. Kardeş gibi büyümüşler. Bunu bizlere de yansıtıyorlar. Halamızın torunlarıyla iyi anlaşıyoruz.

Haftalara bölerek yapacağımız bu ziyaretler, akrabalarımızı çok memnun edecektir. Bu sayede akrabalık ilişkileri canlanacak ve herkes daha mutlu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir