Karikatür hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

Aşağıdaki karikatürü inceleyiniz. Karikatür hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.  (Karikatür: Önüne yular gibi para bağlamış birisi para peşinde koşarken boş mezara düşmesi.)

 

Biz insanlar çok para kazanıp hayatımızı daha iyi sürdüreceğimiz düşüncesiyle sürekli kazanmak, kazanmak daha çok kazanmak isteriz. Günümüzde özellikle para peşinden koşarken para tuzaklarına düşen onlarca insanlar görüyor duyuyoruz. İnsanoğlu bir kazanır iki olsun ister, sonra üç sonra dört… Bu devam eder gider. Bizler sürekli para kovalamayı bırakıp gerçek ideallerimiz, hayallerimizin peşinde koşmalıyız. Asıl olan para kazanmak değildir. Mutluluk sadece parayla olmaz. Ömrümüzü para peşinde koşarken sağlığımızı kaybedebilir kendi mezarımızı kendimiz kazarız.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Para tek başına mutluluk getirmez. Parayla alamayacağınız ya da parayla elde edilemeyecek gerçek mutluluklar ve de sağlığımız vardır. Bunları sırf para hırsıyla kaybetmemiz bizim sonumuz olacaktır. Biz insanların maddiyattan başka bir şeyleri gözümüz görmemesi zamanla bizleri ruhsal bunalıma ve her şeye maddiyat olarak bakmamıza sebep olur.

 

Para her zaman kazanılır. Öncelik mutluluk ve huzur getirecek değerli hayallerinizi tespit edip onun peşinde koşmanız bence daha sağlıklı ve güzel bir karar olurdu. Sonumuz hepimizin bu resimdeki boş mezarı doldurmak olacaktır. Zaten hayallerinin peşinde koşan iyi ve mutlu bir insan olan kişi parayı da yettiği kadar kazanacak ancak paranın tutsağı olmayacaktır. Kısa bir yaşam serüveninizde hayatınızı paraya adayıp onun size yön vermesini ve sizin hayatınızı karartmasını asla ve asla izin vermeyiniz. Bir kere para tuzağına kendini kaptıran insan mezara kadar onunla gider geriye boş boşuna yaşanılmış bir ömür kalır.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın