Kaloriferli ayakkabının ürettiği enerji, ısıtma dışında başka hangi amaçlarla kullanılabilir?

Kaloriferli ayakkabının ürettiği enerji, ısıtma dışında başka hangi amaçlarla kullanılabilir?

Ayaklar yerle temas ettiği için özellikle kış aylarında çok üşümektedir. Bu üşümenin önüne geçmek üzere kaloriferli ayakkabı tasarlanmıştır. Ayakların taban kısmına yerleştirilmiş olan düzenek sayesinde yürüdükçe ortaya çıkan enerji ile ayaklar ısıtılmaktadır. Dışarıda çalışanlar için bu ayakkabılar oldukça kullanışlıdır. Kaloriferli ayakkabıları kullanan kişilerin hareket halinde olması demek ayakların sürekli sıcak kalması demektir. Bu ayakkabılarda ayakaltında oluşan belli bir miktar enerji bulunmaktadır. Bu enerji şimdilik sadece ayakların ısıtılması konusunda aktif olarak kullanılmaktadır. Yere basıldığında ortaya çıkan bu enerji farklı amaçla da kullanılabilir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Kaloriferli ayakkabının alt kısmında oluşan enerji ısıtmanın dışında aydınlatma amacıyla da kullanılabilir. Özellikle gece yürüyüşlerinde ayakların altında aydınlatma amacıyla kullanılabilir. Böylece karanlık ortamlarda yolda daha güvenli yürümek söz konusu olabilir. Ayakkabıya yerleştirilen bu düzenek evlerde ve sokaklarda farklı yerlere de yerleştirilebilir. Mesela oturduğumuz koltuk ve sandalyelere yerleştirilirse oturup kalkma sırasında ortaya çıkan enerji ile ısınma sağlanabilir. Aynı sistem araba koltuklarına da yerleştirilebilir.

 

Farklı ve yeni buluşlar ilk çıktıklarında çok kullanışlı olmayabilir fakat zamanla bu buluşların geliştirilmesi ile çok güzel sonuçlara ulaşılabilir. Kaloriferli ayakkabılar da bu şekilde olabilir yani şu an sadece bu amaçla kullanılsa da zamanla eklemeler ve çıkarmalar yapılarak çok güzel ve kullanışlı ürünlere ulaşılabilir. İlk cep telefonu kullanılmaya başlandığında şu an kullandıklarımız hayal bile edilemezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir