Kahramanları hayvanlar olan hikâye edici bir metin yazınız.

Kahramanları hayvanlar olan hikâye edici bir metin yazınız. Hikâyenizde “konuşturma, benzetme ve abartma” sanatlarından yararlanınız.

Bir gün minik kuş yuvasındaki yavrularına yemek bulmak için uzun bir yolculuğa çıktı ve en sonunda bir buğday tarlasına vardı. Buğday tarlasından minik gagasına alabildiği kadar buğday aldı ve yavrularına dönmek için yola koyuldu. Yavrularına giderken yaptığı yolculuktan çok zevk alıyordu. Her yer çok güzeldi. Tam bir gölün üstünden geçiyordu ve bir an da gölün güzelliğine dalarak gagasındaki buğday tanelerini düşürdü. Buğday tanelerine yakalamaya çalışan kuş onlara yetişemedi ve gölün derinliklerine düşmesini seyretmek zorunda kaldı. Çok üzülmüştü. Bu üzgünlüğünü gören gölün kenarındaki kurbağa, kuşun neden bu kadar üzüldüğüne anlam veremedi.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Kurbağa kuşun yanına geldi ve neden bu kadar üzüldüğünü sordu. Kuş ise yavrularına götürdüğü buğdayları göle düşürdüğünü ve tekrar buğday tarlasına gideceği kadar vakti olmadığını anlattı. Kurbağa kuşun bu üzüntüsüne çare olmak istedi ve göle atladı. Gölün derinliklerinde buğday tanelerini buldu ve kuşa getirdi. Anne kuş o kadar mutlu olmuştu ki kurbağaya nasıl teşekkür edeceğini bilemedi. Kurbağa eğer isterse onu uçarak gezdirebileceğini söyledi. Kurbağa buna çok sevindi. Yavrularına buğdayları götürürken kurbağayı da yanına aldı ve göklerde süzüldüler. Kurbağa yukarıdan bu güzellikleri görmeye bayılmıştı. Uçtular ve yavruların yanına geldiler. Buğdayları yavrularına yediren anne kuş çok mutluydu ve kurbağaya çok minnettardı. Beraber vakit geçirdikten sonra anne kuş kurbağayı tekrar gölüne götürdü. Tekrar görüşmek üzere ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir