İzlediğiniz tiyatro oyunu ve sinema filmini arkadaşlarınıza anlatınız.

İzlediğiniz tiyatro oyunu ve sinema filmini arkadaşlarınıza anlatınız. Her iki sanat dalının benzer ve farklı yönlerini belirleyiniz.

İzlediğim sinema filmi ve tiyatroyu düşünerek farkları ve benzerliklerinden bahsedeceğim.

Tiyatro ve sinema birbirine çok benzeyen ancak aralarında farklar bulunan iki sanat dalıdır. Tiyatroda, bir sahne ve perde bulunmaktadır. Oyuncuları canlı olarak izleyebiliyorsunuz. Sinemada ise bir salonda dev bir ekrandan izliyorsunuz. Tiyatrodaki gibi oyuncuları canlı olarak görmüyorsunuz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Sinema filminde daha çok oyuncu vardı ve çok farklı kostümler giymişlerdi. İzlediğim tiyatro da ise daha az oyuncu ve kostüm kullanılmıştı. Sinema filminin süresi, tiyatrodan daha uzundu.

Tiyatroda oyuncunun bir oyuncu sözünü unuttu. Perdenin arkasından biri sözünü hatırlatarak oyun devam etti. Sinema filminde ise böyle bir durum yaşanmadı.

Tiyatro oyunun bir kısmında seyircilerin arasından bazı kişileri seçtiler. Bu kişilere bazı bilgiler vererek birlikte oyun devam ettiler. Sinema filminde, film hiçbir şekilde seyirci tarafından birileri katılmadı.

Sinemanın süresi daha uzun olmasına rağmen bir ara verildi. Tiyatro oyununda iki defa ara verildi. Her aradan sonra sahnenin dekoru değişmiştir. Sinema filminde ise dakikalar içinde tiyatroya oran ile daha fazla yerde geçiyordu.

İzlediğim sinema filmini daha sonra televizyonda da gördüm. Sinema filmleri için sinemaya gitmeye gerek yokmuş. Evimizden de izleyebiliriz. Ancak tiyatro evden izlenemiyor.

Sinema ve tiyatronun benzerlikleri ise her ikisinde de oyuncular bulunmaktadır. İkisinde de bir olay anlatılmakta ve çok fazla kişi ile birlikte izledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.