İyimserlik ve kötümserlik kavramlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

İyimserlik ve kötümserlik kavramlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Açıklayınız.

İyimserlik kişilerin öyle kolayca elde edemeyeceği güzelliklerdendir. Çünkü iyimser olan insanların içi sevgi, mutlulukla doludur ve daima pozitiftir. Yaşamın her anına sürekli olumlu bakar ve sonunda da mutlu olmayı başarabilir diye düşünüyorum. Hal böyleyken mutluluğu keşfetmek iyimser insanlar için kötümserlere göre kolay ve eğlencelidir. Kötümser insanlar her şeye negatif bakan, içlerinde fesatlık ve kötülükler, olumsuzluklarla dolu insanlardır. Kötümser insanların yaşadığı ortamlarda olumsuzluklar kötü enerjiler vardır ve o insanlar için mutlu olmak öyle kolay değildir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İş yaşantısında olsun okul yaşantısında olsun genel olarak iyimser insanlar olumlu başarılar elde etmişlerdir. Bu görüş genel kabul görmüştür diye düşünüyorum toplumumuzda. Çünkü iyimser kişilerin enerjik ve çalışkan oldukları, diğer çevresindeki insanları motive ettikleri bilinen gerçektir. Benim de arkadaşlarımdan iyimser olanlar beni hep mutlu etmişlerdir. Bu yüzden genelde böyle insanlarla görüşmek itiyorum. İyimserliğin verdiği enerji, kötümserliğin verdiği olumsuz enerji bizim hayatımıza olan algımızı temelden etkileyen iki önemli nedendir. İyimserlik ya da kötümserlik bakış açısına göre yaşamımızın her anında yaşadığımız olaylara kısacası hayata bakışımızı anlamlandırırız.

İyimserlik, genelde karşımıza çıkan her olaya iyi tarafından bakabilmektir. Ben başlarda iyimser değildim ama zamanla çevremdeki iyimser ve kötümser inanç örneklerini gördükçe olayların sonuçlarından mutlu olmayı bilen insanları kendime örnek aldım. Sonra yanlışlarımdan ders çıkarmayı öğrendim böylece iyimser insan olmanın mutluluklarını tattım. Kötümserlik denince zaten her olayın kötü sonuçlanacağını düşünen, karamsar bir bakış açısına sahip olan kişilerin barındırdığı duygudur. Kötümserlik ile hiçbir zaman mutlu olunamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.