İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.

“İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.” sözünden ne anlıyorsunuz?

İyimser insanlar hayatta her zaman olumlu sonuçlar almaz. Çünkü belli aralıklarla hayatta geldikleri yerler veya düşünceleri olumsuz sonuçları ya da olası sonuçları göremeyebilir. Bu yüzden de iyiler dünyayı geliştirmek ya da olayları yorumlamak için gerekli tüm iyi çalışmaları yaparlar.

Ancak kötümserler de en az iyimserler kadar gereklidir. Bu kişiler ise bir olayda olası sonuçları hesaplarlar. Bu yüzden de önlem alacak durumları onlar ortaya çıkarırlar. Uçak yapmak son derece iyi bir gelişmedir. Ancak bu işin sonunda düşme de vardır. Bu durumu kötümser bir insan düşünerek gerekli önlemlerin alınmasını sağlayan paraşütü yaparlar. Bu yüzden de hayatta hem iyiler hem de kötümserler olmalıdır. İnsan sadece iyi ya da sadece kötü düşünerek hayatta bir önlem alamaz. Bu yüzden de hayatımızdaki olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına hem iyi sonuçları ortaya çıkarabilir hem de ortaya çıkabilecek sonuçları ortaya koyarak gerekli önlemleri almalıyız.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Hayatta her zaman iyi şeyler olabilir. Ancak her iyi durumun olumlu sonuçları olabileceği gibi olumsuz sonuçları da vardır. Bizler genel olarak olumsuz düşünen insanları pek sevmeyiz. Ancak bu durumda o insanlar olası her şeyi hesap ederek içinde bulunduğumuz durumun en olumsuz sonuçlarını bizler için ortaya koyarlar. Bu durum da hem aldığımız sonuçların olumlu getirilerine sevinmeye hem de ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçlara karşı hazırlıklı olmaya yardımcı olur. Hayatta iyimserlik de kötümserlik de bir terazi gibidir. Her zaman iyi ile kötü, gece ile gündüz gibi dengede olması gereken değerlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.