İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz?

İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz?

İnternet ağı günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Her yerde ve her an bulabildiğimiz internet ile neredeyse her işimizi halledebiliyoruz ve merak ettiğimiz bilgileri öğrenme fırsatı yakalıyoruz. İnternetin çok çeşitli kullanım amaçları vardır; oyun oynamak, para kazanmak, ödev ve araştırma yapmak gibi. İnternetin yaygın kullanımı yeni sayılabilir. Bu yüzden her yaş grubu internet ile farklı derecelerde ilgilidir ve her yaş grubunun interneti kullanma amaçları birbirinden farklıdır. Örneğin yaşlı bireyler internetle daha geç tanışmışlardır. Fakat yeni nesil doğduğundan beri internetle iç içedir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İnterneti en çok iletişim amacıyla kullanıyoruz. Gerek sosyal medya hesaplarından gerekse iletişim araçlarından internet ile sevdiklerimizle iletişim kurabiliyoruz. Online oyunlar ile dünyanın dört bir tarafından kişilerle aynı anda, aynı oyunu oynamak için kullanıyoruz. Derslerde verilen ödevleri ve araştırma yapmak için, aynı zamanda aklımıza takılan bir soru olduğunda sorup öğrenmek için kullanmaktayız. Bilmediğimiz bir yere gideceğimiz zaman harita yardımı ile yönümüzü bulabiliriz ayrıca bulunduğumuz yere yakın neler var görebiliriz. Müzik dinlemek, film izlemek gibi aktivitelerde internetten yararlanırız.

 

İnternet hayatımızı birçok yönden kolaylaştırmakta ve interneti birçok amaç için kullanmaktayız. Fakat interneti kötüye kullanan veya internet bağımlısı kişilerde vardır. İnternet doğru kullanım ile bizlere sınırsız bir bilgi kaynağı olur. Bu yüzden internet her ne kadar çok faydalı olsa da bilinçli kullanmak önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.