İnsanların Genel Ağ’a bağlandıkları yerden çok uzakta yaşayan kişilerle iletişim kurması, sosyalleşmesi ve toplumsal ilişkileri nasıl etkilenmelidir?

İnsanların Genel Ağ’a bağlandıkları yerden çok uzakta yaşayan kişilerle iletişim kurması, sosyalleşmesi ve toplumsal ilişkileri nasıl etkilenmelidir?

 

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi genel ağ kullanımının da toplumsal yaşama etkisi büyüktür. Sosyalleşme anlamında da olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Genel ağ ile birlikte çok uzakta yaşayan akrabalarımız ve arkadaşlarımızla iletişim sağlamamız mümkün olacaktır. Genel ağ sayesinde ucuz, kaliteli ve hızlı iletişim imkanı bulunmaktadır. Bu sayede tanıdıklarınızla ya da yakınlarınızla iletişimimizi koparmamakta ve onları istediğimiz zaman görebilmekteyiz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Bazen genel ağ hiç tanımadığımız insanlarla da sohbet etme gibi zararlı tarafları vardır. Bunu tercih eden insanlar genelde sosyalleşemeyen insanlardır. Sosyalleşemeyen insanlar bu alana yöneldiklerinde ilerde daha fazla zorlanmakta ve sosyalleşme adına bir adım alamamaktadır. Çünkü sohbet etme ve insanlarla iletişim kurma ihtiyacını bu ortamlardan karşılaştıkları için gerçek yaşamda da başarı sağlayamamaktadırlar.

 

İnsanlar, genel ağa bağlandıklarında bulundukları gerçek yaşamdan kimi zaman uzaklaşmaktadırlar. Çok fazla genel ağda zaman geçiren insanlarda kimi zaman psikolojik problemler de yaşandığından sosyalleşme anlamında olumlu ilişkiler sağlamaları da mümkün olmamaktadır. Konuşmayı, iletişim kurmayı zamanında öğrenemeyen kişiler için daha zor ve başarısız bir yaşam oluşmaktadır.

 

Genel ağın hiç olmadığı ve genel ağ kullanamayan insanlar da yakınlarından ve tanıtımlarından büyük oranda kopmaktadır. Çünkü her zaman bir araya gelip konuşma iletişim kurma imkânı bulunmadığı için hızlı bir iletişim sağlayamayan insanlar, yakın akrabalarından uzaklaşabilmektedir. Aslında insanlar genel ağa bağlanmalı fakat sınırlı bir şekilde bağlanmalıdır. İletişime geçerken de gerektiği kadar kullanılmalıdır.

“İnsanların Genel Ağ’a bağlandıkları yerden çok uzakta yaşayan kişilerle iletişim kurması, sosyalleşmesi ve toplumsal ilişkileri nasıl etkilenmelidir?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.