İnsan niçin günlük tutma ihtiyacı duyar?

İnsan niçin günlük tutma ihtiyacı duyar? Tartışınız

Yaşadığımız düzen içerisinde gündelik hayat diliminde pek çok olay yaşarız. Farklı insanlarla tanışır, farklı ortamlarda bulunur ve gelişimimizi devam ettiririz. Her bir yaş, bir olgunluk ve hayatımızın içerisinde yeni bir aşamanın kat edilişinin göstergesidir. Yaşadığımız hayat içerisinde gündelik zaman diliminde insanlarla kurduğumuz iletişim de bazen sıkıntılar yaşayabiliriz. Bazen de çok iyi bir gün geçirebiliriz. İnsan olmanın getirisi olarak sürekli gelişen ve değişen ruh hali ve yapıda olmamızdan kaynaklı olarak sürekli olarak düşüncelerimiz de farklılıklar meydana gelir.

Her geçen gün farklı bir birikim olmakla beraber bize ders niteliğinde de süreçlere sebep olabilir insanın böyle durumlarda yaşamış olduğu Hayat içerisindeki akışta karşılaştığı olaylara paylaşmak ve anlatmak ihtiyacı duyabilir çok eski zaman dilimlerinden beri var olan bir gelenek olarak hala sürdürülen günlük tutma olayı Bu tarz durumlarda kişinin duygu ve düşüncelerini aktarabilecek ve rahatlıkla fikrini beyan edebileceği bir alan olarak kullanılmaktadır kişinin günlük tutma ihtiyacı da aslında buradan gelmektedir

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Kendince özel olabilecek ve başkalarıyla paylaşamayacağı duygu ve düşünceleri kişi günlük tutma yoluyla kağıda döker. Bu sayede rahatlar ve kendini daha iyi hisseder. Yaşadıklarımızı anlatacağımız birinin olmadığı süreçlerde günlük yazmak yaşadıklarımızı paylaşabilmenin en kolay yoludur. Bundan dolayı kişi günlük tutma ihtiyacı hisseder. Bunun yanı sıra günlük tutmak insanın hayal dünyasının geliştirir ve yazma sürecine büyük bir gelişim kolaylığı katar.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın