İnsan faktörü bilim ve hayat ilişkisini nasıl etkiler?

İnsan faktörü bilim ve hayat ilişkisini nasıl etkiler?

İnsanlar bilim ve hayat ilişkisi konusunda düşünmüş ve bu konuda farklı görüş ortaya çıkarmıştır. Bazı insanlar bilimin insan hayatını olumlu yönde etkilediğini öne sürerken, bazı insanlar bilimin insan hayatında birçok soruna yol açtığını söylemektedir.

İnsanlar gün geçtikçe yeni bilgilerin peşinden daha çok koşmakta, yeni teoriler üretmektedir. Bazı bilgiler bir dönem değerli kabul edilirken gelişen teknoloji ve ilerleyen bilgi dağarcığıyla zamanla değersizleşmektedir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Son zamanlarda yapılan sağlıktan ekonomiye her türlü bilimsel alanda yapılan araştırmalar insanoğlunu yeni dönemlere sokmaktadır. Edinilen yeni bilgiler, yapılan yeni buluşlar insan hayatını son derece kolaylaştırdığı ve güzelleştirdiği için insan asla bilimi bırakamamaktadır.

Bilim insanlara zararlı görüşü bir yandan doğrudur. Ne kadar çok bilim insan hayatını kolaylaştırıp yaşam standardını yükseltse de elde edilen bilgiler bazen insan sağlığını etkilemekte, bazen iç karışıklıklara bazen toplumsal ayrılıklara bazense yanlış bilgi edinimlerine yol açmaktadır. Bu sebeplerden ötürü ne bilimi en üstlere çıkarmalı ne de yermeliyiz. Objektif yaklaşımlar bu gibi durumlar için en iyi yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir