İlkokulda Yapılabilecek Etkinlikler ve İlkokul Dökümanları

İlkokulda Yapılabilecek Etkinlikler ve İlkokul Dökümanları

İlkokul öğrencileri ile uğraşmak çok zor bir uğraş olsa da en az o kadar da eğlenceli. Bunu veliler de öğretmenler de kabul edecektir sanırız. Onlarla uğraşmanın en güzel yanı ise onlara bir şeyler katmak ve bu katılan değerler sonucunda büyümelerini görmek heralde. İşte sınıfta ya da evde gerçekleştireceğiniz ilkokul etkinlikleri ile hem öğrenmelerini hem de eğlenmelerini sağlayabilirsiniz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

1.sınıf öğrencileri ile çeşitli boyamalar yapabilirsiniz mesela. Ya da okumayı yeni öğrendikleri için harf, hece tekrarları yaparak okuma ve yazma öğrenmelerini kolaylaştırabillirsiniz. Bunu yaparken bazen bir şarkı söyleyebilir, bazen çeşitli, eğlenceli eğitim materyalleri kullanabilirsiniz. İlkokul dökümanları ihtiyacınız var ise buraya tıklayabilirsiniz mesela.

2.sınıf öğrencileri için ise biraz daha zorlu aktiviteler yaptırılabilir. Artık okuma ve yazmayı bildikleri için seviyeyi bir tık daha artırabilirsiniz. 2.sınıf öğrencilerine çeşitli akıl ve zeka oyunları oynatabilirsiniz mesela. Sudoku ve tangram en popülerlerinden ikisi. Bununla birlikte 2.sınıfa geçilmesiyle birlikte İngilizce etkinlikleri de yapmalısınız bize kalırsa. Çeşitli İngilizce ilkokul dökümanları bularak öğrencilere İngilizce sayı saymasını, basit kalıplar öğretebilirsiniz.

3.sınıf etkinlikleri arasında ise labirent oyunları, çeşitli zeka soruları olabilir. Bunun yanında sözel ve matematiksel becerilerini geliştirecek etkinlikler de tavsiye ederiz. Hatta belki 3 boyutlu düşünmesini sağlayacak, görsel hafızasını güçlendirecek oyunlar da olabilir.

Geldik ilkokulun son sınıfına. 4.sınıflar artık iyiden iyiye okul hayatına alıştılar. Hatta seneye ortaokula başlayacaklar ve ortaokula tüm eksiklerini tamamlamış olarak girmeliler. Çünkü dersler ilkokula kıyasla daha ağır olacak. 4.sınıfta etkinliklerde artık testler de çözülmeli, akıl ve zeka oyunları da oynanmalı. Kısacası bulduğunuz kaliteli kaynakları, etkinlikleri kesinlikle kullanın. İnternette bir sürü ücretli ve ücretsiz ilkokul etkinlikleri bulunuyor. Yine aynı şekilde birçok ücretsiz ve ücretli ilkokul dökümanlarına ulaşabilirsiniz. Biraz ince eleyip sık dokuyarak kaliteli etkinliklere ulaşmanız pek ala mümkün.  İlkokul tatil kitapları, ilkokul hikaye kitabı setleri, yarı yıl çalışma kitapları, serbest etkinlik örnekleri… ne ararsanız var internette. Kırtasiye kırtasiye gezmenize gerek yok kısacası. Şimdiden herkese bol eğlenceli, bol kaliteli zamanlar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.