İlgi duyduğunuz spor dalı ile ilgili haber araştırınız.

İlgi Duyduğunuz Spor dalı ile ilgili haber araştırınız.

Benim ilgi duyduğum spor dalı elbette ki yüzme sporudur. Bu sporun hareketli oluşu ve eğlenceli olması benim bu sporu sevmeme neden olmaktadır. Yüzme sporuyla ilgili aşağıdaki haberi sizler için oluşturdum.

Yüzme Sporunu Herkes Yapar!

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Sudan korkanlar ve yapamayacakları düşünenler için kabus olan yüzme sporu, kokularıyla yüzleşenler için bir kendine kaçıştır. Açarsak, biz şanslı insanlar tüm uzuvlarımızla yüzemezken, özel insanlar Dünya çapında yarışlara katılıp, şampiyon oluyorlar. Bu şekilde İstiklal Marşımızı tüm dünyaya okutan çok değerli kardeşlerimiz var. Onlar bizim gururumuz olmakla birlikte bize ilham verip bizi yüzmeye, spora teşvik ediyorlar.

 

O güzel kardeşlerimizden biri, doğuştan kolları ve bacakları olmayan “Dilan Onğulu” eğitim sürecine 9 yaşında, ağzıyla okuma yazma öğrenerek başlamış. İlkokul, ortaokul ve liseyi bu şekilde tamamlayan Onğulu, ardından İstanbul Medipol Üniversitesi’ni kazanmış.  Yüzmeye tesadüfen başladığını söyleyen Onğulu, protezlerini taktırmak için gittiği hastanede bir yüzme hocasıyla tanışıp yüzme serüvenine başlamış. Onğulu bu serüveni şöyle anlatıyor:

Suyun üstünde nasıl duracağımı düşünüyordum. Verdikleri güven sayesinde suya girdim. Suda kendimi güvende ve huzurlu hissediyorum. 1 ay boyunca beni çalıştırdılar. Bir ay sonunda ilçeler arası şampiyonada birincilik kazandım. 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarında şampiyon olduğunu açıkladı. Milli yüzücü; ‘’Hedefim 2019 Dünya ve 2020 Paralimpik Olimpiyatları’nda zirveye çıkmaktır.’’ Dedi. Hazırlıklarıma hızla devam ediyorum.

Bizde gururumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Bizi spora teşvik ettiği için kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir