İçinde “doktor, muayene, çocuk” sözcüklerinin bir arada kullanıldığı cümleler kurunuz.

İçinde “doktor, muayene, çocuk” sözcüklerinin bir arada kullanıldığı cümleler kurunuz.

–          O gün Ali çok hastaydı. Acilen bir doktor ile görüştürülmesi gerekiyordu. Kendisinin iyi olduğunu söylese de annesi onun durumunun ciddi olduğunu farketmiş ve muayene olabilmesi için onu hastaneye götürmüştü. Hastaneye gittiklerinde acil koridorunun oldukça kalabalık olduğu gözüküyordu. İçlerinde bir çocuk sürekli ağlayıp duruyordu. Çocuğun ağlaması üzerine ürken Ali kendini toparladı ve doktor muayenesi ardından evde dinlenmeye başladı.

–          Doktor hastasına muayene ederken içeriye küçük bir çocuk girdi.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

–          O uzun süredir bir çocuk doktoru olmak istiyor ve ilk muayene edeceği hastayı sabırsızlıkla bekliyordu.

–          Çocukluk döneminden beri en büyük hayali bir doktor olabilmekti. Bu annesinin de en çok istediği meslekti ve ilk olarak annesini muayene edecekti.

–          Ayşe doktora gidebilmek için öğretmeninden izin alırken oldukça hasta gözüküyordu. Öncelikle okulun revirinde muayene olarak hastaneye sevk edildi. Burada karşılaştığı çocuklara gülümseyerek onlara moral verdiğini düşündü.

–          Çocuk olduğum dönemlerde doktora gitmekten çok korkuyormuşum. Muayene etmek istediklerinde sürekli ağlıyor ve kaçmaya çalışıyormuşum.

–          Çocuk annesinin elinden tutmuş ağlayarak doktora muayene olmaya gidiyordu.

–          Çocuk, ameliyat masasında gözleri açıldıkça doktoru fark etmeye başladı. Ona gülümseyen doktor; Merhaba Ali. Son bir muayeneden sonra evine gidebilirsin, dedi.

–          Bütün doktorlar böyle değildi. Bu dişçi çocukları muayene ederken hep gülüyordu.

–          Hastane koridorunda doktora muayeneye gelmiş bir sürü hasta ve yanlarında çocukları vardı.

–          Eğer sağlıklı gıdalar ile beslenip spor yapan bir çocuk olursak hiçbir zaman doktora muayene olmaya gitmeye gerek kalmaz.


Benzer Yazılar

2 yorum “İçinde “doktor, muayene, çocuk” sözcüklerinin bir arada kullanıldığı cümleler kurunuz.

Bir cevap yazın