Hz. Muhammed’in (s.a.v) Çocuklarının İsimlerini Yazınız

Hz. Muhammed’in (s.a.v) Çocuklarının İsimlerini Yazınız

Tüm insanlığa gönderilmiş son Peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v) 7 çocuğu dünyaya gelmiştir. İsimleri; Kasım, Zeynep, Rukayya, Ümmü Gülsüm, Fatima, Abdullah ve İbrahim’dir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

1- Kasım: Toplamda 3 erkek çocuk sahibi olan Hz. Muhammed’in (s.a.v) ilk erkek çocuğudur. Nubuvvetden önce Mekke’de dünyaya gelen Kasım’ın annesi Hadicet-ul Kubra’dır. 17 aylıkken gerçek dünyaya göç  etmiştir.

2- Zeynep: Toplamda 4 kız çocuğu sahibi olan Hz. Muhammed’in (s.a.v) ilk kızıdır. Hicretin 8. yılında 31 yaşında iken vefat etmiştir.

3- Rukayye: Hz. Muhammed’in (s.a.v) 2. kızıdır. Bedr savaşı sonrasında 22 yaşında vefat etmiştir.

4- Ümmü Gülsüm: Hz. Muhammed’in (s.a.v) 3. kızıdır. Hicretin 9. yılında vefat etmiştir

5- Fatima: Hz. Muhammed’in (s.a.v) 4. ve son kızıdır. Hz. Ali’nin eşi, Hz. Ömer’in kayın validesidir. Toplamda 5 çocuk sahibi Hz. Fatima 24 yaşında vefat etmiştir. Peygamber Efendimizin soyu Hz. Fatima’dan türemiştir.

6- Abdalluh: Hz. Muhammed’in (s.a.v) Hz. Hatice’den olan son çocuğudur. Anne sütünde içerken, daha birkaç  aylıkken vefat etmiştir.

7- İbrahim: Hz. Muhammed’in (s.a.v) son erkek çocuğudur. Henüz 1,5 yaşında iken vefat etmiştir.

 

Hz. Muhammed (s.a.v) çocuklarına ve eşlerine karşı her zaman sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmıştır. Bizlere çocuk yetiştirirken nasıl davranmamız gerektiğini çok güzel öğretmiştir. Her konuda olduğu gibi bu konuda iyi bir rehber ve yol göstericidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Verilmemiş)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir