Her yolu denemenize rağmen geçinemediğiniz bir insandan uzaklaşır mısınız?

Her yolu denemenize rağmen geçinemediğiniz bir insandan uzaklaşır mısınız yoksa yeni yollar denemeye devam eder misiniz? Neden?

Ömrümüz boyunca geçinemediğimiz insanlar olacaktır. Bu insanlarla geçimsizlik süreci kısa veya uzun süreli olabilir hatta ömür boyu da devam edebilir. Bu durumlar iyi bir şey değildir ve bizi rahatsız eder. Biriyle geçinemediğimizde psikolojik olarak rahatsız hissederiz. Stresli oluruz. ‘Acaba bir hata mı işledim, bilmeden bir yanlışım mı oldu?’ diye düşünürüz. Haklı olduğumuz durumlarda dahi erdemli bir insan gibi davranarak geçinemediğimiz kişiyle iyi ilişkiler geliştirmeye çabalarız. Bu insanlar ile eğer aynı ortamda yaşıyorsak ve aynı ortamı sık sık paylaşmak zorundaysak iyi geçinmemiz zorunluluk halini alır. Geçinebilmek için sürekli olarak çeşitli yollar deneriz. Bazen hata sadece karşı tarafta değil kendimizde de olmaktadır. Hatalar her zaman olabilir. Önemli olan bunları tazmin etmektir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Her yolu denememe rağmen geçinemediğim bir insandan ilk etapta uzaklaşmam. Son birkaç yol daha denerim. Bu denemelerim sonuçsuz kalırsa ondan uzaklaşırım. Onunla aynı sınıfta da olsam, aynı ortamda da olsam hiç yokmuş gibi davranırım. O kişiyi hayatımdan çıkarırım. Nötr olurum. Zorunlu haller dışında konuşmam. Zaten o kişi yaptığı hatayı anlarsa gelip benden özür dileyecektir. Bana bir adım yaklaşan kişiye ben on adım yaklaşırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.