Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.

‘’Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.’’

Mukayese yapabilen her insan, yaşamında, yaptığı işlerde zorluklarla karşılaşmaktadır. Bazen bu işlerin yapılması için o insanın özellikle bazı becerileri sergilemesi gerekmektedir. Bazen de farklı yöntemler kullanılması, beceriden çok tercihin doğru yapılması öne çıkmaktadır.

Ama bu aşamada kişinin daha işe başlamadan önce o işi planlaması ve iş akışı sırasında da doğru hamleyi yapması, kısacası kendinden bir şeyler katması gereklidir. Yapıp etmede doğru hamle kadar, işi yapanın da kendinden bir şeyler katması öne çıkar. Zira iş yapılırken işi yapan kendinden bir şeyler katmıyorsa eğer, o işte daha doğrusu ortaya çıkan sonuçta bir yavanlık var demektir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İnsanın becerisi, kendinden kattıkları artıkça uygulanan yöntemlerin çeşitliliği de artar. Buna bağlı olarak da iş verimliliği artar. Buna bir örnek verecek olsak en iyi örnek; bir kaporta ustasının hurdaya çıkmış bir aracı maharetli elleriyle cillop gibi bir araca dönüştürmesi olurdu sanırım.

Ustanın demiri çekiçlemesi, zımparalaması, boyasını doğru bir şekilde atması kullandığı yöntemlerin, el alışıklığının o ustanın daha çırakken öğrendiklerine kendinden bir şeyler kattığı anlamına gelir.

Her yiğidin farklı yoğurt yemesi tabirince doğru yöntemi kullanarak kendinden bir şeyler katan ustanın işçiliği, daha çok tutulacak ve o ustaya rağbet de artacaktır. İnsan yaşamını renklendirmek için kısaca hayatın her alanında kendinden bir şeyler katmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.