Hayvan Hakları Bildirgesi 5. Maddeden hareketle bir fabl yazınız.

Hayvan Hakları Bildirgesi 5. Maddeden hareketle bir fabl yazınız.

5. Madde:  Geleneksel olarak insanların çevresinde yaşayan bir türden olan bütün hayvanlar uyumlu bir biçimde türüne özgü yaşam koşulları ve özgürlük içinde yaşama ve üreme hakkına sahiptir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Tırmık kapının önüne çıktığında karşısında bahçe komşusu olan aileden Pamuk’u gördü. Pamuk canı sıkılmış ve Tırmık’a çay içmeye gelmişti. Pamuk’un müsait olup olmadığını sorması üzerine Tırmık:

“Müsaidim tabi gel güzel bir çay içeli konuşalım, dertleşelim dedi.”

İki arkadaş ara sıra evde dışarıda buluşup hayatları hakkında konuşup dertleşmeyi çok sevmekteydi. Aynı evde birlikte yaşadıkları insan dostları ve eşleri, çocukları ile mutlu bir yaşamları vardı. Onların da ihtiyaçları ve sıkıntıları olabiliyordu. Bu sebeple arada bir bir araya gelip konuşmak onlara iyi geliyordu.

İki arkadaş o gün de oturup hem çay içtiler hem de yaşamları, günlük işleri hakkında konuştular.

O gün Tırmık pencereden dışarı baktığında Pamuk’un insan arkadaşının kucağında arabadan indiğini gördü. Çok heyecanlandı ve hemen komşunun kapısına gitti. Zile basıp Pamuk’u görmek istediğini söyledi. Ev arkadaşı onu içeri davet etti. İçeri girdiğinde Pamuk kendisi için hazırlanmış olan yumuşak yatağında yatıyordu. Tırmık:

“Ne oldu sana neyin var? “ diye merakla sordu.

Pamuk ona: “ İyiyim ailemiz biraz daha büyüyecek bebeklerim olacak.” Diye cevap verdi. Bu mutlu haber Pamuk’u hem rahatlattı hem de sevindirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir