Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz?

Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Son dönemlerde insanlar vakitlerinin ciddi bir miktarını telefon ya da bilgisayar başında geçirmektedir. Sosyal medyada çok zaman geçiren kişiler genellikle cep telefonlarını, oyunlar ile çok zaman geçiren insanlar ise bilgisayarları çok kullanmaktadır. Bu süreler bir günde on saate kadar çıkabilmektedir. Bu durum elbette sağlıklı bir durum değildir. Çünkü bilgisayar ve telefon başında bu kadar fazla zaman geçiren insanlar bir müddet sonra hayat ile bağlantılarını zayıflatmaktadır. Çünkü bilgisayar ve cep telefonu karşısında geçen sürede insanlar yalnızlardır. Bu durum da insanın psikolojik ve ruh sağlığı açısından çok olumlu bir durum değildir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İnsanların televizyon karşısında geçirdikleri süre ise son dönemlerde azalmaktadır. Bunun en büyük sebebi internet aracılığıyla yapılan yayınların kalitesinin son dönemde oldukça yükselmesidir. Televizyon yayınında insanların izledikleri programları seçme konusundaki inisiyatifleri internet yayınlarına göre daha düşüktür. Bu da internet yayınlarının televizyon yayınlarına karşı olan en büyük kozlarından biridir. Ayrıca televizyon yayınlarında izleyicilere dayatılan reklamlar da izleyicilerin canını sıkan durumlardandır. İnternet yayınlarında bu reklam süreleri çok daha kısadır ve ayrıca bir miktar para ödeyerek bu reklamların engellenmesi de mümkündür. Hal böyle olunca son dönemlerde insanların televizyon karşısında geçirdikleri süre kısalmaya başlamıştır. Bu sevindirici bir durumdur. Ancak bu sürenin yerine geçen şey düşünüldüğünde ortada çok da sevindirici bir durum olmadığı görülecektir. Çünkü televizyondan kışılar süre faydalı bir faaliyete değil cep telefonlarına ya da bilgisayarlara harcanmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir