Gündüz lambaları neden kapatmalısınız?

Gündüz lambaları neden kapatmalısınız?

Lambalar, karanlık ortamları aydınlatmak için kullandığımız araçlardır. Gündüzleri güneş ışığından yararlandığımız zamanlardır. Ve doğal olarak güneş ışıkları evimizi, okulumuzu, bulunduğumuz yeri aydınlatır. Bu da elektriğe ihtiyaç duymamamızı sağlar. Ancak sadece karanlık ve güneş almayan odalarda gündüz vakti ışık yakılabilir. O da eğer daha aydınlık bir yer varsa orda olarak gündüz lamba kullanmamayı sağlayabiliriz.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Gündüz lambaları kapatmak elektrikten tasarruf etmemizi sağlar. Lambaları daha uzun süre kullanmamızı da sağlayacaktır. Ailemize bu konuda yardımcı olmalıyız. Işıkları açmayı alışkanlık haline getirmemeliyiz. Karanlık olduğunda yani güneş battıktan sonra elektrik kullanmak gerekir.  Ailemizde eğer bizden daha küçük kardeşlerimiz varsa gündüzleri lambaları kullanmaması konusunda uyarmalıyız.

 

Gündüzleri lambaları kapatmanın evimizin bütçesi faydası olduğunu unutmamalıyız. Anne ve babalarımıza kabarık elektrik faturaları ödetmemek için dikkatli olmak ve duyarlı davranmak bizim görevlerimiz arasında yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.