Gün içerisinde hangi iletişim yöntemlerini kullanıyorsunuz?

Gün içerisinde hangi iletişim yöntemlerini kullanıyorsunuz? Örnek veriniz.

Bu soruyu şöyle yanıtlayabiliriz. Gelişen teknoloji ağı sayesinde iletişim yönleri de ve türleri de farklılaşmıştır. En eski çağlarda iletişim yolu olarak önce duvarlara resim çizmeyi kullanıyorlarmış. Sonrasında dumanla haberleşme, kuşlarının gagalarına takılan minik notlar ve mektuplar ile haberleşme ardından kağıt bulunarak kağıda aktarılan yazılar ile haberleşme yerini bir süre sonra telefonlara bırakmıştır. Telefonlarda zamanla gelişen teknoloji ile cebimizde kadar gelen bir teknolojik yapıya dönüşmüştür.

Sadece evlerde ve bir tane olan telefon bir süre sonra herkesin elinde kullanabildiği, sadece konuşmak değil mesajlaşmak ve farklı paylaşımlarda bulunmak için kullandıkları bir alet haline gelmiştir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Yine teknolojinin kişilere kattığı farklı iletişim yöntemleri bambaşka boyutlara vararak sosyal medya dediğimiz platformunun daha da önünde ve gözde olmasına ve bundan dolayı da kişilerin artık o sosyal platformlar aracılığı ile iletişim kurmalarına sebep olmuştur. Günlük hayat içerisinde en çok telefonlar kullanılmaktadır. İletişim yöntemi olarak bunun dışında mektuplar; yerini mesajlara bırakmıştır.

Örneğin, sosyal ağlar üzerinden ücretsiz kullanılabilecek mesajlaşma programları bulunur. Bunun yanı sıra sosyal medyanın daha da aktif kullanılması ile beraber sosyal mecralar iletişim yöntemlerini dönüşmüştür. Sadece tanıdığımız kişiler değil bizim belki hiç ulaşıp erişemeyeceğimiz kişiler ile iletişim kurulmaya başlanmıştır. Bu sosyal ağlar Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi çoğaltılabilecek; herkesin kullandığı mecralardır. Ben de günlük hayatımda bu iletişim yöntemlerini aktif olarak kullanmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.