Grupla Çalışma Kurallarımız

Grupla Çalışma Kurallarımız

 

Grupla çalışma kurallarımız baştan belirlenir. Ve herkesin bu kurallara uyması gerekir. Öncelikle görev paylaşımından başlayarak tüm grup etkinliklerinin belirlenmesinde ortak karar verilmesi ve sağlanmalıdır. Bu da oylama ile gerçekleşir. Oy birliği ile alınan kararlar grupların başarılı olmasında etkin bir rolü vardır. Adalet ve düzen sağlanması açısından büyük önem taşır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Görev dağılımı da çok önemlidir. Herkesin görevlerinin belli olması ve işlerin bu düzende akması gerekir. Bu aşamada gruptakilerin aldıkları sorumlulukları yerine getirmesi işlerin sağlıklı ve çabuk bitmesini sağlar. Grup çalışmasında, işler konusunda fikirleri olduğunda açıkça belirtilmeli ve bu fikirlerde gruptakilerin oylarına sunulmalıdır. Gruptakiler birbirlerinin fikirlerine, görevlerine saygı duymalı, aynı fikirde olmasa bile mutlaka iyice dinlemelidir. Bu grubun gelişmesi ve takım olmanın bir başka temel özelliğidir.

 

Gruptaki herkes eşittir ve kimse kimseden üstün değildir. Bu anlamda herkesin farklı yetenekleri olduğu da unutulmamalıdır. Bu yeteneklere göre görevlendirmeler yapılmalı ve işlerin düzeni ve akışı sağlanmalıdır. Grup Çalışmalarında belirlenen plan ve programa sadık kalınmalı herkes birbirinin işlerini gözden geçirmelidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir