Grup çalışmasında bir arkadaşınız, bütün çalışmaları kendisinin yapacağını söyledi.

Grup çalışmasında bir arkadaşınız, bütün çalışmaları kendisinin yapacağını söyledi. Siz, onun bu düşüncesine katılmıyorsunuz.

 

Eğer grup çalışmasında bir arkadaşım bütün çalışmaları kendisi yapmak isterse öncelikle ona grup kurallarını hatırlatırım. Grup çalışması demek, herkesin ve her görevin adaletli bir şekilde dağılımlarını sağlamak ve uygulamak demektir. Bir kişinin bütün görevleri gerçekleştirmesi grup çalışması için değildir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

O yüzden herkesin kendi sorumluluğunu ve görevini bilmesi sonra da grup çalışmasının gerekliliklerini yerine getirmesi ve program, planları uygulaması beklenir.   Eğer bir kişi bütün görevleri üstlenirse o grup çalışması olmaz. Gruplar kişiselleştirilemez. Grup demek takım olmak demektir. Takım olmazsa kişisel başarılarının hiçbir önemi yoktur. Grup çalışmaları bize birlikte çalışmak için fırsatlardan biridir. Bir bütünün parçası olmak için birlikte çalışmayı öğrenmeliyiz.

 

Grup çalışmaları bizi geleceğe hazırlar. Büyüdüğümüzde ülkemize, vatanımıza, insanlara hizmet edebilmek bu tür birlikte çalışılan işlerden geçer. Başarılı olmak istiyorsak grup çalışmalarına da kişisel başarılar kadar önem vermeliyiz. Sadece ben demek bütün görevleri üstlenmeye çalışmak diğerlerini silik hale getirmek hiç yakışık almaz. Bu bilince de varmış olmak gerekir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir